
Noordwijk – De bastaardsatijnrups is weer gesignaleerd. Op dit moment is hij massaal aanwezig bij afrit 18, Koningin Wilhelmina Boulevard, maar ook op andere plaatsen langs de kust komt het diertje veel voor.
De rups heeft brandharen die heftige jeuk, huiduitslag, irritatie van de ogen en de luchtwegen kunnen veroorzaken. Ook dieren kunnen klachten krijgen. Het advies van de GGD is kleding te dragen die het lichaam bedekt en contact met de rups, de nesten en spinsels te vermijden. Er hoeft niet altijd rechtstreeks contact met de rups te zijn om klachten te krijgen. De brandharen kunnen ook door de wind meegevoerd worden.
Wie in contact komt met de brandharen moet de de huid strippen met plakband. Spoel daarna huid en ogen met lauw water goed af. Was kleding, liefst op 60ºC. Meestal verdwijnen klachten binnen enkele dagen tot twee weken vanzelf.