Sassenheim – Tijdens opruimwerkzaamheden op de nieuwe Sassenheimse bouwlocatie Overteylingen aan de Hoofdstraat ter hoogte van Villa Vredesteyn zijn zogenaamde “drakentanden” gevonden.
Dat zijn puntige betonnen blokken die tijdens de oorlog als tankversperring dienden. De blokken lagen onder de bollenschuur van L. Rotteveel & Zonen Export, die moest wijken voor de nieuwbouw. De schuur is na de oorlog gebouwd. Stichting Oud Sassenheim tast in het duister over de precieze herkomst van deze blokken. Bekend is, dat de Duitsers achter villa Vredesteyn drie bunkers hebben gebouwd. Villa Vredesteyn diende in de oorlog als Duitse commandopost. Van drakentanden op die plek was bij SOS echter niets bekend. Restanten van het verdedigingscomplex en ook de drakentanden zijn mogelijk onder de grond gemoffeld. Iets wat in die tijd wel meer gebeurde.
Stichting Oud Sassenheim heeft nog overwogen iets met de drakentanden te doen, maar zag geen kans daarvoor een goede historische bestemming te vinden.