Noordwijk – Op het strand van Noordwijk wordt zondag 15 april voor het eerst de ‘Metakids Obstacle Race’ gehouden. Tijdens het evenement wordt er aandacht gevraagd voor kinderen met metabole ziekten (ook wel stofwisselingsziekten).

Metabole ziekten of stofwisselingsziekten zijn zeldzame erfelijke ziekten waarbij stoffen in lichaamscellen onvoldoende worden aangemaakt en/of afgebroken. De klachten kunnen per ziekte sterk verschillen.

Onder andere het gezin Wilson uit Noordwijkerhout doet mee aan de Obstacle Race. De twee oudste kinderen van het gezin lijden aan de metabole ziekte MPS6. Bij MPS6 maakt het lichaam een bepaald enzym niet voldoende aan.

Deelnemers zullen op het strand bijvoorbeeld onder netten tijgeren door het zand, klimmen over muren en stukken rennen. De afstanden zijn tussen de 2 en 10 kilometer. Het evenement vindt plaats nabij Strandtent Nederzandt en begint om 10.30 uur

Foto: Metakids

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in