
Lisse – De gemeente Lisse besteedt maximaal € 295.000 aan de landelijke energiebesparingscampagne, die onlangs werd gestart. € 270.000 hiervan is een rijkssubsidie, Lisse draagt zelf € 25.000 bij. Dat antwoorden B&W op vragen hierover van de Lisser VVD-fractie.
Volgens de VVD is de waarde van de vouchers die inwoners kunnen aanvragen als zij hun woning aanpassen, maximaal € 70, veel te klein om te werken. B&W denkt hiermee echter juist een groep woningbezitters te bereiken die het zoekt in kleine energiebesparende maatregelen.
Op de vraag van de VVD om naast woningeigenaren ook huurders te betrekken, meldt B&W dat de landelijke actie is gericht op huizenbezitters, en daaraan moet het geld dus ook worden uitgegeven. Voor huurders wordt samen met Stek een aparte campagne voorbereid.