Noordwijk – Politiek café over ‘Vrede’ met Rolien Sasse
13dec11:0013:00Noordwijk – Politiek café over ‘Vrede’ met Rolien Sasse
evenement details
Wat: Interview en gesprek over het boek VredeWaar: Boekhandel Van der Meer, Keuvel 1, Noordwijk
evenement details
Wat: Interview en gesprek over het boek Vrede
Waar: Boekhandel Van der Meer, Keuvel 1, Noordwijk
Wanneer en hoe laat: zaterdag 13 december 2025 om 11:00 uur (inloop vanaf 10:30 uur)
Kosten: Gratis; reserveren via www.libris.nl/vandermeer/agenda/politiek-cafe verplicht
Hieronder volgt informatie van de organisator:
Politiek café over ‘Vrede’ bij Boekhandel Van der Meer
De Noordwijkse schrijver Rolien Sasse, tevens directeur van de vredesorganisatie Pax, wordt tijdens een politiek café op zaterdag 13 december geïnterviewd over haar boek Vrede bij Boekhandel Van der Meer.
Een relevant boek in tijden van een ongekende uitgaven aan bewapening en gruwelijke oorlogen in Soedan, Oekraïne en het Midden-Oosten. ‘Wat het is en waarom het kan’ luidt de ondertitel. Sasse erkent dat wapens soms nodig zijn om vrede te bereiken, maar dat ze nooit een blijvende oplossing zijn. Als oorzaken van conflicten wijst ze onder andere op bubbels door de fnuikende invloed van algoritmen en een gebrek aan bestaanszekerheid. Ook maatschappelijke problemen die veel te lang voortslepen, zoals de woningnood, vormen volgens de schrijver een voedingsbodem voor conflicten omdat migranten als zondebokken worden gebrandmerkt. Oorlog is mensenwerk, vrede ook, is een rode draad in haar boek. Als voormalig bewoner van conflictgebieden is Sasse ervaringsdeskundige.
Nadine van Ekris van Boekhandel Van der Meer zal haar met kritische nieuwsgierigheid interviewen. Onder leiding van Jan de Vreugd, gepensioneerd docent ethiek, kunnen bezoekers in gesprek met Rolien Sasse.
Het politiek café op 13 december is het eerste in een reeks van vier die GroenLinks-PvdA en D66 in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart elke tweede zaterdag van de maand organiseren.



![[VIDEO] Dit zijn de winnaars van de Vrijwilligersprijzen 2025](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/12/121025wk1-218x150.jpg)

![[AUDIO] Royal van Zanten draagt archief over aan Stichting Vrienden van Oud Hillegom](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_5876-218x150.jpeg)







![[AUDIO] Cees Slats vertrekt als directeur Teylingen College Leeuwenhorst: “school is in goede handen”](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/12/121025-cees-slats-218x150.png)






