Bollenstreek – 58% van de bloembollenbedrijven is bekend met het project Het Nieuwe Verwerken (HNV). Dat blijkt uit een enquête van HNV onder 237 bloembollenbedrijven.

HNV is een onderzoeksproject voor de bloembollensector. Het doel is om bloembollen milieuvriendelijker en efficiënter te bewaren en te verwerken. Dat moet ziekte verminderen. Ook moet het werk arbeidsvriendelijker worden gemaakt. Het project wordt uitgevoerd in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken. De partners zijn Wageningen UR, KAVB, Anthos, Machinefabriek Akerboom, Bright Spark, GMN en Greenport Duin- en Bollenstreek. Daarnaast levert het Innovatiefonds van de Rabobank Bollenstreek een financiële bijdrage.

De projectleiding van HNV wil het onderzoek over twee jaar herhalen. Dan moet de groep die bekend is met het nieuwe verwerken duidelijk zijn toegenomen.

 

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in