Bollenstreek – Sinds deze week kunnen jongeren van 12 t/m 17 jaar die dat willen een boostervaccinatie halen. De keuze voor een boostervaccinatie is vrijwillig en jongeren kunnen telefonisch een afspraak maken. Het is niet mogelijk om zonder afspraak langs te komen voor de prik.
Volgens de Gezondheidsraad is er geen medische noodzaak om alle jongeren een booster aan te bieden. Hoewel de meeste jongeren na vaccinatie bijna niet ziek worden van de omikron-variant, kunnen er redenen zijn waarom jongeren een booster willen. Bijvoorbeeld omdat zij zelf kwetsbaar zijn of kwetsbare gezins- of familieleden willen beschermen.
Een booster beschermt niet tegen besmetting van kwetsbare gezinsleden. Er is werkelijk geen enkele reden waarom een gezonde jongere zich zou moeten laten boosteren.