Noordwijk – Gemeente Noordwijk start maandag 9 januari met het snoeien van de knotlinden in het centrum van Noordwijk Binnen. De werkzaamheden nemen ongeveer 8 weken in beslag.
De gemeente is zuinig op de eeuwenoude bomen. Ze geven het centrum een eigen accent. Door het snoeiwerk behouden de bomen hun kenmerkende knotvorm. Snoeien voorkomt ook dat de kronen te groot en te zwaar worden. Op die manier bezwijken de holle exemplaren niet onder het gewicht van de kroon. Daarnaast houdt een kleinere kroon in de zomer de overlast door bladerenplak beperkt.
De knotlinden worden iedere twee jaar gesnoeid en gecontroleerd.

![[AUDIO] Noordwijkse sportkampioenen gehuldigd: “Krijg er weer kippenvel van”](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_5484-218x150.jpg)





![[AUDIO] Lisse biedt senioren gratis vitaliteitscheck aan: inzicht in fysiek en mentaal welzijn](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_3596-218x150.jpeg)


















![[AUDIO] Lisse biedt senioren gratis vitaliteitscheck aan: inzicht in fysiek en mentaal welzijn](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_3596-100x70.jpeg)