Noordwijk – In het duingebied boven Noordwijk is het losloopgebied flink aangepast. In een groot gedeelte mogen honden het jaar rond loslopen. En het duingebied ten noorden daarvan moeten honden altijd aangelijnd, ook buiten het broedseizoen. Veel mensen zijn blij met de verandering.

Boswachter Joël Haasnoot van Staatsbosbeheer staat op een duintop en tuurt over het landschap. ‘Kijk, hier ligt de grens tussen het losloopgebied en de duinen waar honden altijd aangelijnd moeten zijn. De verandering is dat in de oude situatie de honden overal aan de lijn moesten van 15 maart tot 15 augustus, Dat is het broedseizoen’, vertelt Haasnoot.

In de nieuwe situatie moeten honden in een groot deel van de boswachterij get hele jaar door aan de lijn. Wel is er een groot hondenlosloopgebied aan de zuidkant van de boswachterij. ‘Die is zo’n drie keer groter geworden dan in de oude situatie’, zegt Haasnoot.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in