Waar komt de naam Noordwijkerhout vandaan? Hoe kwam een VOC-schip aan de naam Noordwijkerhout? De antwoorden staan in het nieuwe boek van Noordwijkerhouter Peter van den Burg. Het boek heeft als titel Kris Kras door Noordwijkerhout. Van den Burg is te gast in het tv-programma Bollenstreek van Toen.
Met plezier naar het interview met Peter van den Burg, Noordwijkerhoutkenner bij uitstek, geluisterd. Geweldig is zijn kennis en prijzenswaardig dat hij veel in boeken vastlegt voor de lezer, maar ook voor het nageslacht! Veel zou anders verloren gaan over Noordwijkerhout, het mooiste dorp van de Duin-en bollenstreek. Zijn vorige boeken heb ik ook met veel plezier gelezen, en herlees ik vaak. Ik kan ze van harte aanbevelen en eigenlijk moet elke geboren en getogen Noordwijkerhouter deze in de boekenkast hebben staan.
Dit boek “Kris Kras door Noordwijkerhout” koop ik uiteraard ook weer, en zal ik onder het genot van een neutje, en misschien wel meer dan één, weer met plezier gaan lezen!