foto gemeente Noordwijk

Noordwijk/Noordwijkerhout/De Zilk – Er komt een Kinderraad in de gemeente Noordwijk. Op woensdag 14 oktober is hun allereerste vergadering. De Kinderraad laat leerlingen van groep 7 en 8 op speelse wijze kennis maken met de (lokale) politiek en de gemeente.

De Kinderraad is een initiatief van de gemeenteraad. Zeven basisscholen doen er dit jaar aan mee. De kinderen bereiden zich vooraf op school voor met lesmateriaal gemaakt door de gemeente. Ze leren hoe democratie werkt, hoe het gemeentebestuur in elkaar zit en hoe je een voorstel maakt. Daarnaast krijgen ze adviezen over presenteren en debatteren.

De leerlingen maken tijdens de lessen een voorstel dat zij zullen inbrengen tijdens Kinderraadsvergadering. Het meest verkozen voorstel krijgt € 3.000, waarmee het plan kan worden uitgevoerd.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in