Lisse – Bij Museum De Zwarte Tulp in Lisse is woensdag de Reuzenbol ‘Iconen van de Tulpenteelt’ onthuld. Deze Reuzenbol is geschilderd door de Noordwijkse kunstenaar Kees Putman.

Op de bol zijn sleutelfiguren uit de geschiedenis van de tulpenteelt in beeld gebracht, zoals Carolus Clusius. Over alle personen is meer te vinden op de 2e verdieping van het museum, waar de historie van de tulpenteelt uitgebreid in beeld gebracht wordt. De Reuzenbol bij het museum draait langzaam rond. Als je de QR code op het informatiebord naast de bol scant, krijg je meer informatie en kun je een audiofragment beluisteren waarop de schilder meer vertelt over de kleurrijke figuren op de bol.

De Reuzenbollen zijn onderdeel van het project ‘Giant Tulip Bulbs’ van de Gildemeesters Bollenstreek en worden geadopteerd door stichtingen, bedrijven, gemeenten en anderen uit de bollenstreek.

1 REACTIE

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in