
Bollenstreek – Hoogheemraadschap van Rijnland investeert in de periode 2020 – 2023 bijna een half miljard euro in waterbeheer.
De grootste investering is de renovatie en uitbreiding van de zuiveringen, 44 miljoen euro in 2020. Verder trekt Rijnland volgend jaar 7,4 miljoen euro uit voor schoon en gezond water. Dit is inclusief blauwalgbestrijding en de aanleg van vispassages. Ook wordt er 25 km aan regionale keringen op orde gebracht (16 miljoen euro in 2020). Om de verwachte regen in de toekomst beter op te kunnen vangen investeert Rijnland het komende jaar tien miljoen in de aanleg van piekbergingen.
Rijnland probeert ook nieuwe technieken uit. Zo wordt in Valkenburg gekeken of nieuwbouwwoningen kunnen worden verwarmd met water.
En de gemeente Noordwijk wil er in de toekomst woningen pal naast gaan bouwen… Lekker slim…