
Noordwijk/Noordwijkerhout/De Zilk – Wethouder Dennis Salman laat uitzoeken, hoeveel jongeren er in de schulden zitten.
Hij liet dit weten, naar aanleiding van een motie van LSN, CDA, NZLokaal en de fractie Doen! Namens deze partijen liet raadslid Van Eeden (LSN) weten, dat veel jongeren tegenwoordig snel in de verleiding komen en de drempel zeer laag is om producten en diensten via internet te kunnen aanschaffen. Ze hebben minder ervaring in het verantwoord omgaan met geld en een schuld kan er voor zorgen, dat jongeren in een neerwaartse spiraal terecht komen, waarbij ze stoppen met hun studie om de schuld af te betalen, of overgaan tot criminele activiteiten.
Zodra duidelijk is, hoeveel jongeren in de schulden zitten, gaat de gemeente ook bekijken, of hier wat aan gedaan kan worden. Bijvoorbeeld in de vorm van preventie, door het geven van lessen op scholen over goed omgaan met geld. Maar ook zou een proefproject opgezet kunnen worden tussen de gemeente, ISD en jongerenwerk om jongeren die in de schulden zijn geraakt in drie jaar uit de schulden te halen.
Is dit een taak van de gemeente? Laten we beginnen om een stuk verantwoordelijkheid neer te leggen bij de ouders van deze kinderen, gemeente, ISD, Jongerenwerk, je kan wel weer een blik hulpverleners open trekken, maar je zal toch bij het begin moeten beginnen!
Als ik zo kijk om mijn heen zijn er zat jongeren die een baantje hebben maar als ik op een mooie dag op strand kijk komen ze niks tekort. Zuipen en vreten moet hier de gemeente voor op draaien als ze gezond zijn gaan ze maar een baantje zoeken maar de meeste hebben een hekel aan vieze handen .Of ze vinden het te min om vakken te vullen .Want de gemeente wil het aan pakken maar het kost de inwoners meer geld. Als ze op het gemeente huis niks anders te verzinnen hebben .Hebben zulke jongeren dan geen ouders of wordt er niet naar omgekeken.Het is toch een stukje opvoeding .