Warmond – De basisscholen De Waaier en Het Landtgoed worden samengevoegd. Het bestuur van de Stichting PCPO en de Sophia Stichting heeft dat besloten. Reden is het afnemende aantal leerlingen.

Alleen door beide scholen samen te voegen kan een volwaardige school van voldoende omvang ontstaan, aldus het bestuur. Het aantal leerlingen in Warmond is de laatste 4 jaar met 15% gedaald. Verwacht wordt dat het aantal leerlingen de komende tien jaar met tenminste nog eens 20% zal dalen. In 2013-2016 zijn per jaar 25-35 kinderen in Warmond geboren, dat is ongeveer 1 schoolklas per jaar.

Het bestuur hoopt op 1 april 2017 op beide scholen dezelfde nieuwe directeur fulltime aan te stellen. Die moet het fusieproces ontwerpen en zal samen met het team werken aan het integratieplan. De huidige directeur van De Waaier blijft tot 1 augustus in functie, naast de nieuwe directeur.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in