
Noordwijk – Zeil- en watersportverenigingen mogen rond de NAVO-top niet de zee op met boten. Dat maakte het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat dinsdag bekend. Boten mogen niet varen vanaf Hoek van Holland tot Noordwijk. Verenigingen in Noordwijk hebben begrip voor het verbod: “Natuurlijk is het jammer, maar het is in het algemeen belang”, zegt Pieter van den Brink, voorzitter van de Zeilvereniging Noordwijk (ZVN).
“We hebben goed overleg gehad met de gemeente en de politie”, vertelt Van den Brink. “Dit (de NAVO-top, red.) zijn nou eenmaal dingen die wereldwijd spelen. En Noordwijk is in dat geval een locatie waar mensen overnachten.”
Watersporters, zoals surfers of suppers, mogen in tegenstelling tot boten wel gewoon de zee op, tot 500 meter van de kust. Desondanks gaat de ZVN een week dicht rond de NAVO-top: “We hebben onze leden al geïnformeerd”, vertelt Van den Brink. “Zij vinden het wel jammer, maar het is nu eenmaal zo.”
Ook Alex van Splunter, voorzitter van de Kustsurfvereniging Noordwijk (KSN) toont begrip voor de afsluiting. “Ze zullen er wel een goede reden voor hebben”, aldus Van Splunter. “Dit zijn zaken die ons te boven gaan.”
Het bericht van het Ministerie kwam wel als een totale verrassing voor hem. “Ik wist van niks”, reageert Van Splunter. “Ik heb helemaal niets binnen in de mail en ook geen overleg gehad met de gemeente.” De Noordwijker reageert dan ook verbaasd als hij hoort dat zijn buren van de ZVN wel in contact staan met de officiële instanties: “Misschien omdat zij dichtbij Huis ter Duin zitten?”




























Wat een waanzin; grootse gevaar is de NAVO zelf!
O, niet Rusland met Poetin, Noord-Korea, Hamas, de Taliban, IS, Trump? Wees maar blij dat er een NAVO is, beste Jos.
Wat zijn we ook een klootjesvolk dat we dit pikken…
Beste Andre, jij gelooft waarschijnlijk ook dat Putin Nordstream heeft opgeblazen en weet niet dat groeperingen als IS en de Taliban bij gelegenheid door jouw NAVO en haar bondgenoten gesponsord werden en worden.
Da’s voor de niet goed geïnformeerde (bange) mensen in Europa en de USA moeilijk te accepteren maar uiteindelijk is het een kwestie van tijd dat ook zij inzien dat hun NAVO niet zo integer is als ze dachten en dat hun economie en welzijn niet zonder goede (handels)betrekkingen met landen als Rusland en China kan.
Nee, Jos.. Nordstream werd opgeblazen door de Oekraine. Prima oorlogsdaad. Als het zo uitkomt om andere extremistischer groeperingen aan te pakken, is het prima dat de NAVO bijvoorbeeld wapens verstrekt aan IS of de Taliban. Zo werkt het. Rusland ontvangt bijv. steun van o.a. Noord-Korea en China.
Later laten ze elkaar weer keihard vallen. Er is geen defensiebondgenootschap dat integer is. Dat geloven zou erg naief zijn.
Beste Andre,
Over de onbetrouwbaarheid, hypocrisie en propaganda van de NAVO lijken we het eens te kunnen worden.
Waarom het opblazen van Nordstream een goede oorlogsdaad is ontgaat mij echter; los van de kapitaalvernietiging heeft het de (handels)betrekkingen van Rusland met het grootste deel van de wereld versneld doen toenemen en Europa moet de voorheen goedkope grondstoffen uit Rusland nu voor de dubbele prijs en meer van elders of stiekem via een omweg alsnog uit Rusland betrekken.
En als wij in Europa en de VS de volgens jou gewetenloze maar realistische ‘het doel heiligt de middelen mentaliteit’ van de NAVO volgen dan zou je eerder zeggen; laten we onszelf de moeite en kosten van een (koude) oorlog besparen, de propaganda aanpassen (onze handen in onschuld wassen) en laat de Russen en hun bondgenoten orde op zaken stellen in Ukraine.