
Voorhout – De brandweer in Voorhout heeft dinsdagavond een groot waterfestijn georganiseerd. Op social media werd een bericht verspreid over het verkoelende evenement aan de Sportlaan, waar honderden kinderen en ouders op af kwamen. Het water dat werd gebruikt is grondwater.
Iedereen kon zich vermaken met het water en kon natgespoten worden. De brandweer deelde ook nog ijsjes uit.




![[AUDIO] Lintjesregen Hillegom: zes inwoners krijgen Koninklijke Onderscheiding](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-218x150.jpg)


![[AUDIO] Acht lintjes in Lisse, waarvan vier voor De Zevensprong](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-Lisse-218x150.jpg)
![[AUDIO] Robot-huisdier om te testen of je kan zorgen voor een echte: idee van Lissese kinderen haalt landelijke finale](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/042226KinderenRobotHuisdier2-218x150.png)









![[AUDIO] Lintjesregen Hillegom: zes inwoners krijgen Koninklijke Onderscheiding](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-80x60.jpg)
![[AUDIO] Acht lintjes in Lisse, waarvan vier voor De Zevensprong](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-Lisse-80x60.jpg)



Grondwater wordt gebruilkt voor doeleinden als drinkwatervoorziening, de landbouw, industrie, energievoorziening en het behoud van de natuur. Na Hillegom en Sassenheim verbruikt nu Voorhout ook duizenden liters water voor verkoeling. Nederland heeft al een watertekort. Ik wil geen azijnpisser zijn en gun iedereen waterplezier, maar zijn die waterfestijnen nu wel zo verstandig? Wellicht is er een waterexpert die mij kan uitleggen dat ik e.e.a. wellicht te negatief zie.