De varkens die vorig jaar in Hillegom aan het werk waren - foto gemeente Hillegom

Voorhout – De ruim twintig vrijwilligers die dit jaar zorgden voor de twee varkentjes in de wijk, zijn deze donderdagmiddag persoonlijk bedankt door initiatiefnemer Luuk Schrauwers. De dieren werden sinds begin 2025 ingezet om de woekerende Japanse duizendknoop te bestrijden. Dankzij de inzet van de buurtbewoners konden de varkentjes veilig en gezond hun werk doen. Tijdens een bijeenkomst sprak Schrauwers zijn waardering uit. “Ze hadden vooral liefde nodig,” zei hij. “En jullie hebben ze die gegeven.”

Vanaf het moment dat de varkentjes in de wijk verschenen, namen de vrijwilligers de zorg op zich. Elke week gingen ze langs om te voeren, het terrein schoon te houden en te controleren of de hekken nog stevig stonden. Bij opvallende dingen, zoals een wondje, deelden ze dit direct in de appgroep, waarna Schrauwers instructies gaf. Zo groeide er een hechte samenwerking tussen de initiatiefnemer en de buurt, en ook de onderlinge contacten tussen bewoners namen toe.

De varkentjes waren een opvallende verschijning in de woonwijk. “Het was raar om midden in de straat twee varkentjes te hebben,” vertelt de jonge vrijwilliger Kiara. Voor haar moeder Larissa werd de zorg al snel heel normaal: “Het werd een gewoonte. Ik loop nog steeds mijn rondje, maar ze zijn er niet meer.” De dieren groeiden flink en waren tegen het einde van hun verblijf aanzienlijk groter. Een keer ontsnapten ze zelfs, waarop iedereen die thuis was meteen op pad ging om ze te vangen.

In november volgde het afscheid. “Ik kon niet kijken toen ze werden opgehaald,” zegt Larissa, al blijft ze enthousiast over het project. “Midden in zo’n wijk is dat heel leuk. Het brengt iets samen.” Schrauwers liet eerder al weten dat de varkentjes waarschijnlijk terugkomen voor een nieuwe ronde tegen de Japanse duizendknoop, en veel vrijwilligers kijken daar nu al naar uit.

Interview vrijwilligers Kiara en Larissa:

1 REACTIE

  1. Ik hoop maar dat ze niet naar de slacht gaan. Echt vreselijk hoe mensen met dieren omgaan. Daarom ben ik zelf vegetarier. En ik steun de dierenbescherming. Ook heb ik net een donatie overgemaakt naar de oorlogsdieren in Oekraïne (via ifaw en help4ukraine). Dieren mogen nooit het slachtoffer worden van menselijk handelen.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in