
Noordwijk – De KNRM is een landelijke campagne gestart om onnodige zoekacties naar surfers en kitesurfers te voorkomen. Elk jaar komen de reddingstations gezamenlijk ongeveer 200 keer in actie voor deze groep watersporters. In meer dan honderd gevallen blijkt achteraf dat de surfer of kiter veilig aan wal is, terwijl alleen het board of de kite nog op zee drijft.
Met de campagne Be Traceable willen KNRM, Kitemana, Watersportverbond, NKV en Booomtag watersporters oproepen hun materiaal herkenbaar te maken. Via de KNRM kunnen zij een sticker bestellen met contactgegevens. Als materiaal wordt gevonden, kunnen KNRM of Kustwacht snel nagaan of iemand in nood is.
Ook surf- en kitesurfscholen worden gevraagd mee te doen. De KNRM benadrukt dat verloren materiaal altijd direct gemeld moet worden bij de Kustwacht.













![[AUDIO] Controversiële eend geplaatst in park Molentocht](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/06/WhatsApp-Image-2026-06-03-at-17.14.33-218x150.jpeg)





