Noordwijk – Na een bouwperiode van twee jaar en een voorbereiding die nog veel langer duurde, is het hoogste punt bereikt van het bouwproject op de Maarten Kruytstraat. Ontwikkelaar Hoorn Vastgoed en aannemer Remco van Barneveld vierden dit succes samen met kopers, omwonenden en de wethouder Martijn Kortleven.

Het bereiken van het hoogste punt is voor projectontwikkelaar Arnout Vos van Hoorn Vastgoed een bijzonder moment. Hij benadrukte tijdens de viering dat de realisatie van dit plan niet over één nacht ijs is gegaan. ‘Het eerste planvorming van dit project is denk ik al 10 à 15 jaar geleden dat erover nagedacht wordt en inmiddels zijn we zoveel jaren verder en mogen we hierbij het hoogste punt staan,’ aldus Vos. Hoorn Vastgoed is niet alleen de ontwikkelaar, maar blijft ook als buurman en eigenaar betrokken bij het project. Het bedrijf zal de commerciële ruimtes verhuren aan onder andere de Vomar en blijft eigenaar van een deel van de woningen

De bouw, die twee jaar geleden begon met het graven van de parkeergarage, kende de nodige uitdagingen. Volgens aannemer Remco van Barneveld uit Heemstede was vooral het werk onder de grond complex. ‘Dit is best wel een heel ingewikkeld werk wat we aan het maken zijn. Er zitten constructieve uitdagingen in en vooral alles wat hier onder de grond zit… er zit een hele grote kelder onder met roltrappenbanen en hellingbanen,’ legt hij uit.

Naast de technische aspecten was de locatie zelf een grote uitdaging. Het project bevindt zich in een zeer drukke omgeving, vlak langs de bevoorradingsroute van zo’n 80 omliggende winkels. Dit vereiste een strakke logistieke planning om de veiligheid en doorstroming te garanderen. Het voltooide gebouw zal een diverse invulling krijgen. Op de begane grond komt een grote Vomar supermarkt, wat volgens Voss een enorme kwaliteitsverbetering betekent ten opzichte van de huidige locatie van de winkel in de buurt. Daarboven worden 42 woningen gerealiseerd, een mix van sociale koop, vrije sector en 18 huurwoningen.

De verhuur van de woningen start naar verwachting na de zomer. Voss legt uit waarom de verkoop eerder begon dan de verhuur: huurders hebben vaak een kortere horizon en willen niet drie jaar wachten op de oplevering. Over de locatie is hij in ieder geval erg enthousiast: ‘Het is natuurlijk sowieso een uniek project zo dichtbij het strand in Noordwijk aan zee’.

Interview met Arnout Vos van Hoorn Vastgoed en aannemer Remco Barneveld:

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in