Sassenheim – De transport- en logistieke sector kampt met een groeiend tekort aan vakmensen. Om jongeren te interesseren voor een carrière in de branche, hebben onderwijs, ondernemers en het Sectorinstituut Transport en Logistiek (STL) de krachten gebundeld in de Bollen en Veenstreek Campus. van Wesseling Transport in Sassenheim. De campus moet bijdragen aan het oplossen van het groeiende personeelstekort in de transport- en logistieke sector door mbo-onderwijs dichter bij huis én dichter bij de praktijk te brengen.

In het nieuwe pand van Wesseling Transport is een leslokaal ingericht waar zo’n twintig studenten onderwijs kunnen volgen. Vanuit het lokaal kijken zij rechtstreeks uit op de transporthal, zodat theorie en praktijk letterlijk naast elkaar plaatsvinden.

Directeur Marcel Wesseling hield bij de bouw van het nieuwe bedrijfspand bewust rekening met de komst van een opleidingslocatie. Volgens hem sluit een leeromgeving midden in een logistiek bedrijf veel beter aan bij de belevingswereld van studenten dan een traditioneel klaslokaal. “Het is tien keer leuker dan op school zitten,” zegt Wesseling. “Hier zien studenten iedere dag wat het vak inhoudt.”

De sector heeft te maken met een dubbele uitdaging: veel ervaren medewerkers gaan de komende jaren met pensioen, terwijl de vraag naar transport blijft groeien door de toename van online bestellingen. “Het is belangrijk om jongeren enthousiast te maken voor dit vak,” zegt Nikita van Doeselaar van STL. “Veel jongeren kiezen tegenwoordig voor digitale beroepen, terwijl er in de logistiek juist volop kansen liggen.”

Inmiddels zijn twaalf bedrijven aangesloten bij de Bollen en Veenstreek Campus, waaronder Wesseling Transport, Van de Slot, Dobbe, Zorgboodschap en Hogenboom.

1 REACTIE

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in