
Teylingen – De gemeente Teylingen wil 50 alleenstaande minderjarige vluchtelingen (amv’ers) en 23 extra statushouders opvangen vanaf 2027. Dat maakten verantwoordelijk wethouders Marlies Volten en Elsbeth Koek woensdagmiddag bekend. Het Teylingse ‘bod’ is onderdeel van een breder regionaal plan voor de opvang van vluchtelingen.
Binnen het samenwerkingsverband Holland Rijnland werkt Teylingen samen met andere gemeenten aan een plan om regionaal te voldoen aan het aantal opvangplaatsen dat de spreidingswet voorschrijft. Holland Rijnland bestaat uit dertien gemeenten in de regio, van Noordwijk en Katwijk aan de kust tot Nieuwkoop en Alphen aan den Rijn. Alle gemeenten werken mee aan het opvangplan, met uitzondering van Noordwijk, dat weigert asielzoekers op te vangen.
In het plan verdelen de gemeenten de totale opvangopgave. Zo vangen sommige gemeenten nu al meer asielzoekers op dan nodig. In ruil daarvoor kunnen andere gemeenten meer alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’ers) of extra statushouders opnemen. Een voorbeeld hiervan werd eerder deze maand bekendgemaakt: Katwijk neemt 124 asielzoekers over van Hillegom. In ruil daarvoor neemt Hillegom 24 statushouders over van Katwijk.
Opvang Teylingen
Volgens de spreidingswet moet Teylingen 227 asielzoekers opvangen. Als het regionale plan doorgaat en het voorstel van Teylingen wordt geaccepteerd, hoeft de gemeente deze asielzoekers niet op te vangen. In plaats daarvan moet Teylingen wel ruimte vinden voor vijftig alleenstaande minderjarige vluchtelingen en 23 extra statushouders.
Wethouders Volten en Koek hebben voor de opvang van minderjarige vluchtelingen een locatie binnen de gemeente op het oog. Ze geven aan ‘met verschillende partijen in gesprek te zijn’ over die locatie. Waar en in welk dorp die gesprekken plaatsvinden, willen ze nog niet bekendmaken. Wethouder Koek benadrukt wel ‘dat het niet om de vrachtwagenparkeerplaats in Voorhout gaat’. Die plek werd in Teylingen eerder besproken als locatie voor opvang van minderjarige vluchtelingen, maar het COA trok vanwege de financiën op het laatste moment de stekker uit dat plan. Voor de opvang van de extra statushouders is Teylingen in gesprek met woningcorporatie STEK.
Het voorstel van het Teylingse college van B&W wordt op 12 november eerst besproken met de Teylingse gemeenteraad. Als de gemeenteraad instemt, wordt het op 18 november bij de provincie ingediend.





















