Foto archief

Noordwijk – De krakers die nu illegaal verblijven in panden aan het Vuurtorenplein in Noordwijk, moeten uiterlijk 1 februari vertrekken. Dat melden burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. De rechtbank in Den Haag deed de uitspraak in november. De eigenaar, Zinger Noordwijk B.V., had een kort geding aangespannen en kreeg gelijk.

Zinger wil de panden na het vertrek van de krakers zo snel mogelijk slopen. Daarbij moet het bedrijf wel rekening houden met de belangen van ondernemers op het Vuurtorenplein en met de uitstraling van het plein na de sloop.

Op termijn wordt het Vuurtorenplein, samen met de Zeereep, herontwikkeld. Op korte termijn wordt onderzocht of het Vuurtorenplein tijdelijk kan worden ingericht als bouwplaats voor de Residences van Oranje.

11 REACTIES

  1. De ontruiming is juridisch helder, maar wat mij zorgen baart is het vervolg. In de raadsbrief staat dat sloop snel volgt om hernieuwd kraken te voorkomen, terwijl er nog geen vastgestelde kaders of Nota van Uitgangspunten voor het Vuurtorenplein zijn. Daarmee dreigt opnieuw een lege plek op een beeldbepalende locatie.
    Vanuit HELDER pleiten we er voor om eerst duidelijke uitgangspunten vast te stellen en de omgeving te betrekken. Sloop en tijdelijke inrichting moeten onderdeel zijn van één samenhangende aanpak, zodat het plein ook in de tussenperiode veilig, verzorgd en levendig blijft.

  2. Veilig, verzorgd en levendig, is voor mij niet echt Helder, ziet er momenteel ook niet echt veilig, verzorgd en levendig uit……!

    • Bezetten illegaal panden, laat ze lekker legaal een huis kopen of huren net zoals de overige 99,9% van de Nederlanders zou ik zeggen…

    • Dat zoeken ze zelf maar uit want ze hebben zelf deze ruimtes gestolen. En nee :geen “interessante mensen ” maar figuren die maar aanklooien en lak aan van alles hebben.

      • Of ze “maar aanklooien en lak aan alles hebben”, durf ik niet te zeggen, Wim. Wel is het zo dat volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek per 1 december 2025 550 huizen leeg stonden in de gemeente Noordwijk. Dat betekent dat er volgens het Bevolkingsregister niemand woonde, er ook geen bedrijf gevestigd was, en dat er volgens het WOZ-register ook niemand aan de woning gekoppeld was. Van die 550 huizen staan er 160 huizen al langer dan een jaar leeg. Een aanzienlijk deel van de leegstand bevindt zich in Noordwijk aan Zee. Als je al lang zoekt naar een woning zou de verleiding m.i. groot kunnen zijn om zo’n woning te kraken. In heel Nederland gaat het om 200.000 huizen die leeg staan.

  3. Ze hebben plannen zat op dat gemeentehuis maar bouwen duurt allemaal jaren kijk maar in het dorp over al plekken waar zogenaamd gebouwd gaat worden . Ik noem er een paar. Oude PTT gebouw het terrein waar de rokerij is geweest in de School straat drukker Dekker . Enzovoort het duurt allemaal jaren . Waar Klaas waar kan je huren vertel dat eens huizen kopen zijn niet tebetalen omdat er niet geboud wordt. Of kan ik een kamer bij jouw huren ?😢

  4. Heer Koppel maakt zich zorgen, waar we ons meer zorgen over moeten maken is hoe het toch komt dat wij als Noordwijkers bijna overal tegen zijn. Het is als projectontwikkelaar niet te doen om hier wat van de grond te krijgen.

    Ik zou zeggen Bouwen, Bouwen, Bouwen.
    En hou nou eens op met van alles wat te vinden.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in