Archieffoto: BO.

Noordwijk – Het heeft er heel even op geleken dat het Atrium in Noordwijk de nieuwe vergaderplek zou worden voor de gemeenteraad, maar dit plan is van korte duur geweest. Waar dinsdag nog de benodigde twee miljoen opgenomen is in de begroting, heeft nu een meerderheid van de raad de optie voor een nieuwe raadzaal weggestemd. Dit betekent dat de vergaderingen voorlopig nog plaatsvinden in het gemeentehuis van Noordwijkerhout.

De indieners van het amendement hebben voet bij stuk gehouden. Volgens PvdI, VVD en NZlokaal is het onrechtvaardig om in een tijd van bezuinigingen te investeren in een project waar de inwoners geen profijt van hebben. Voor het stemmen hebben tegenstanders Frans van Kouwen van Lijst Salman en Charlotte Meiland van GroenLinks aangegeven dat het nog niet helemaal duidelijk is wat de plannen gaan kosten: ‘Er ligt nog niet eens een voorstel, laten we dat afwachten.’

Wat het niet doorvoeren van de plannen uiteindelijk op zal leveren, is ook nog gissen. De fracties die tegen de raadzaal zijn willen wel de huidige locatie opknappen. Daar willen ze een half miljoen voor uittrekken, maar weten niet of het genoeg zal zijn. In het gunstigste geval levert het een besparing op van 25.000 euro per jaar.

10 REACTIES

  1. Ja maar wat het het kosten om straks het oude gemeentehuis in Noordwijkerhout als alle ambtenaren in Noordwijk zitten (die kunnen daar makkelijk gehuisvest worden) en alleen voor een paar commissie en raadsvergaderingen een heel gemeentehuis qua exploitatie erc etc te onderhouden.
    Korte termijn denken want straks is men meer dan het dubbele kwijt als wat de multifunctionele raadszaal in Noordwijk zal kosten.

  2. Ze gaan toch een beetje luisteren naar de inwoners jullie hebben al voor miljoenen verkwanseld 2 politie bureau s een straat voor een euro grondaankopen waar niks mee gedaan wordt jaa zo gaat een huishouden naar de kl maar jullie leren er niks van hoog moet komt voor de val .

  3. Ik hoop dat het bij deze duidelijk is, dat Noordwijkerhout/de Zilk, nooit één zal worden met het Noordwijk, dat op zich al een verdeelde gemeenschap is. Het gemeentehuis in Noordwijkerhout is een rijksmonument, dus geld zal het altijd blijven kosten, als je het zo stelt.

  4. Gebruik Teams, Zoom of andere digitale mogelijkheden om te vergaderen. Waarom een nieuwe raadzaal van een paar miljoen of er een verbouwen van € 500.000,- Blij dat het niet doorgaat!!

    • Met alleen digitale vergadermogelijkheden zou het wel heel klinisch en onpersoonlijk worden in de vluchtige ,gehaaste en onpersoonlijke maatschappij en wereld van heden. Elkaar fysiek ontmoeten in o.a. gemeenteraadsvergaderingen is wat mij betreft belangrijk.

  5. Het zal nog digitaler en visueeler worden.
    Artificiële intelligentie ,ai de wetenschappelijke robot.
    De verdere synchronisatie van de hersens .
    Hoe de continenten verschuiven.enz.
    Wat echte intelligentie is.
    De mens is een middel voor iedere macht structuur.
    Enkele beslissen de rest heeft geen keus.
    Wat bedoelde Sartre,wat bedoelde foucault.
    Is toeval beheersbaar
    Is een loonslaaf een slaaf.
    Zoals chomsky in de kern in zijn verhandeling.
    Hoe overleven we na een nucleaire winter…

  6. Maak van het gemeentehuis in Noordwijkerhout een echt Raadhuis! Dus huisvesting van de Griffie, commissies en raadsvergaderruimte! Een klein bevolkingsafdeling en een huwelijkslocatie! Bekijk, hoeveel ambtenaren er naar huis gestuurd kunnen worden! Ook het afscheid nemen van van het duaal stelsel is een optie die veel geld kan besparen!! Immers de politiek blijft de monocultuur, voor je eigen wethouder blijven liggen, ook al maakt hij of zij er een bende van, trouw!!

  7. U trekt wel een groot wereldlijk verband, Marc. Het gaat hier “slechts” om de intermenselijke contacten op gemeentelijk niveau!

  8. Zomaar een idee: bouw “De Schelft” nieuw op, inclusief een zaal die kan worden gebruikt voor gemeenteraads-, commissie- en andere vergaderingen, inloopbijeenkomsten, ceremonies of dienen als expositieruimte. De exposities zullen dan ongetwijfeld meer bekijks hebben dan ergens weggestopt in een gemeentehuis. Met het startkapitaal van 1,9 miljoen voor een (niet te bouwen) Atrium schieten we al aardig op. Iedereen blij.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in