
Noordwijk – De gemeente Noordwijk heeft de Mobiliteitsagenda 2040 gepresenteerd. Inwoners, jongeren, experts en raadsleden dachten mee over knelpunten en verbeteringen voor bereikbaarheid, veiligheid, duurzaamheid en leefbaarheid. Dit leidde tot een duidelijke visie en uitvoeringsplan voor de komende jaren.
Het plan ligt ter inzage van tot en met 7 september op de gemeentelijke website, in het gemeentehuis en in de bibliotheken in Noordwijk en Noordwijkerhout. Reageren kan per e-mail of post, onder vermelding van ‘Mobiliteitsagenda 2040’.
Op 1 september is er van 20.00 – 22.00 uur een informatieavond in Hotel NH Leeuwenhorst. Belangstellenden kunnen zich hiervoor aanmelden via e-mail.




![[AUDIO] Lintjesregen Hillegom: zes inwoners krijgen Koninklijke Onderscheiding](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-218x150.jpg)


![[AUDIO] Acht lintjes in Lisse, waarvan vier voor De Zevensprong](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-Lisse-218x150.jpg)
![[AUDIO] Robot-huisdier om te testen of je kan zorgen voor een echte: idee van Lissese kinderen haalt landelijke finale](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/042226KinderenRobotHuisdier2-218x150.png)









![[AUDIO] Lintjesregen Hillegom: zes inwoners krijgen Koninklijke Onderscheiding](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-80x60.jpg)
![[AUDIO] Acht lintjes in Lisse, waarvan vier voor De Zevensprong](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/groepsfoto-Lisse-80x60.jpg)



Kunnen ze in de toekomst kijken in Noordwijk? Dus niet hier hoor je niks meer over zo als zoveel dingen . Veilig verkeer knel punten in Noordwijk .en nog veel meer .
Nog steeds vreemd dat Noordwijk besloot fietsers voorrang te geven op rotondes. Chauffeurs op rotondes zijn hier niet op bedacht of berekend als je bijv achter een busje rijdt. Sommige tondes hebben voor de heldt deze regel, de sndere helft is van de provincie. In Oegstgeest hebben ze dan bij een rotone ern verkeersbord: – hier hebben fietsers voorrang-. Fietsverkeer gaat snel, maximum snelheid instellen? Hoeveel ongelukken zijn er nodig?
Of automobilisten kunnen zich gewoon aanpassen en hun vaart minderen als ze een rotonde naderen. Is niet heel erg moeilijk.
Waarom altijd maar weer zorgen dat automobilisten zich het minste hoeven aan te passen? Vreemd.
Beste Andrea,
Het is niet zo vreemd dat Noordwijk besloot fietsers voorrang te geven op rotondes.
Noordwijk volgt daarmee de landelijke richtlijnen die door verschillende organisaties worden aanbevolen. De meeste gemeentes volgen die richtlijnen: binnen de bebouwde kom voorrang voor fietsers op rotondes, buiten de bebouwde kom geen voorrang voor fietsers op rotondes.
De meeste ongelukken op rotondes zijn het gevolg van het (verkeerde) gedrag van verkeersdeelnemers: fietsers die voorrang ‘nemen’ en niet wachten tot ze het ‘krijgen’, fietsers die aan de verkeerde kant de rotonde nemen, automobilisten en fietsers die (te) snel rijden, …
Laten ze eerst de boulevard maar eens opknappen ziet er allemaal niet uit
Oja vergeten het vuurtoren plein je schaamt je rot verpaupering zooitje
Station Noordwijkerhout! Ik ben heel benieuwd of dat gaat lukken
Gelukkig staat er een foto bij van het mooiste centrum van de gemeente Noordwijk, nl. Noordwijkerhout.
Ze moeten dat dorp 30 km maken de zeeweg de Mortelstaat ze rijden er als gekken .”En één keer handhaven maar ja de politie is in België aan het helpen ?