
Noordwijk – De fracties van de Partij voor de Inwoners (PvdI) en de VVD hebben vragen gesteld aan het Noordwijkse college over het verwijderen van anti-AZC-spandoeken. Drie ervan waren volgens de VVD geplaatst op gemeentegrond, een op privéterrein.
Beide partijen vinden dat met het verwijderen van de spandoeken de vrijheid van meningsuiting in het geding is. In de APV staat dat spandoeken mogen, mits ze aan regels voldoen, maar aanvullende beperkingen maken dit volgens hen vrijwel onmogelijk. Zo mag een spandoek niet aan een lichtmast of verkeersbord hangen, maar ook niet in de grond worden geplaatst.
De VVD wijst op uitspraken van het Europees Hof, waarin staat dat burgers hun mening ook fysiek moeten kunnen uiten, bijvoorbeeld via spandoeken. De partij vraagt of de gemeente deze uitspraken naleeft.
Beide partijen willen verder weten welke maatregelen het college neemt om grondrechten te waarborgen en inwoners niet te beperken in hun vrijheid om zich uit te spreken. Gevraagd wordt om een antwoord van B&W vóór 25 september. Dan staan de AZC-plannen op de politieke agenda.












![[AUDIO] Duinbrand tussen Noordwijk en De Zilk](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/043026-duinbrand-stephan-218x150.jpg)
















Het mag toch gewoon? Doe het volgens de regels en als ze dan nog weggehaald worden dan pas gaan klagen. Vrijwel onmogelijk dus er is nog wel iets mogelijk
Jan, lees de eerste alinea nog eens…
Je kan protesteren wat je wil maar ze hebben al een deal met de provincies jullie doen dit dan krijgen jullie dat dus met andere worden het is allang beklonken in een achteraf kamertje. Zo als gewonlijk .
Je kan protesteren wat je wil maar ze hebben al een deal met de provincie jullie doen opvang dan krijgen jullie dat dus met andere woorden dat het allang beklonken is in een achteraf kamertje want zo sociaal zijn ze in Noordwijk niet .
Je kan protesteren wat je wil maar ze hebben al een deal met de provincie jullie doen opvang dan krijgen jullie dat dus met andere woorden dat het allang beklonken is in een achteraf kamertje want zo sociaal zijn ze in Noordwijk niet .😢
Hebben we al geen opvreters genoeg in nederland?
Als dank voor de gastvrije ontvangst in nederland.bespugen ze busschauffeurs stelen uit winkels en randen vrouwen aan,
Moeten we dar blijven pikken,
De overheid 1 huigelaarij. Uitsloven voor de buhne, maar hun eigen volk(waar ze van betaald worden) laten creperen. Nieuwe poging jullie spandoek op een paar kuubskisten, net als in verkiezingstijd.
De gemeente gaat hier gewoon heel dik geld aan verdienen + toeleverancierbedrijven denk aan catering, meubels, inventaris, sociaal werkers, taxibedrijven en div facilitaire diensten, vaak allemaal bedrijven die de vvd sponsoren. Ze verkopen hun ziel aan de duivel en reppen dan dat hardwerkende ondernemers het zo goed gaat in dit gave land. Maar het houdt een keer op.
Vrijheid van meningsuiting moet kunnen, maar haat zaaien weer niet. De mensen die deze borden plaatsen, kennen de mensen die straks worden opgevangen nog niet. En toch al een oordeel klaar hebben is een beetje jammer. Terwijl er voorbeelden genoeg zijn waar vluchtelingen en bewoners een mooie band opbouwen. Het is best scheef dat wij Nederlanders met het grootste gemak emigreren naar andere landen, er wordt zelfs amusement-tv van gemaakt, en we er maar gewoon vanuit gaan dat de bewoners van dat andere land hen accepteert. Dat privilege mogen we anderen ook gunnen, zeker als het om vluchtelingen gaat.
Gaan die Nederlanders in Portugal ook op een fat bike het dorp rond om de lokale inwoners te kwellen? Of leren die de taal en starten ze een bedrijf en dragen zo bij aan de samenleving aldaar?
Het zijn 275 asielzoekers, alleen staande jonge mannen, waarvan ook een groot deel eritriers.
Ga jij maar eens kijken wat voor mensen dit zijn, welke normen en waarden en vooral BEHOEFTE zij hebben Michael.
Hai Michael, is wel een verschil in he! Als ik emigreer, zal ik net als hier , m’n eigen broek zien op te halen. Zijn zelfs landen waar je eerste 3 maanden aantoonbaar moet aantonen je je kunt bedruipen. Hier wordt de rode loper uitgelegd, leefgeld,gezondheidszorg en huisvesting wordt aangeboden ten koste of ten laste van U, ik en vele andere hier in dit “gave” landje. En dat gaat “wringen”. Dat was al bij Hans Janmaat, Pim Fortuyn en nu Wilders. Maar we zijn geen steek verder…probleem wordt groter en groter . Tot dat ECHT de pleuris uitbreekt.
Iedereen zou zich eens moeten realiseren dat elke asielzoeker een mens is. Ik stel voor dat we consequent het woord asielzoeker vervangen door vluchteling.
Laten we a.u.b. barmhartig zijn.
Neem er een in huis Marc. Beetje barmhartig zijn he.
Beste Arie, vluchtelingen willen dolgraag hun eigen broek ophouden en zich nuttig voelen maar mogen zoals je hopelijk weet niet werken door onze belachelijke regels, waardoor we dus onszelf noodzaken ze leefgeld en gezondheidszorg te betalen. Dat kun je hen niet kwalijk nemen. Ze willen graag werken én er is een tekort aan arbeidskrachten. Krom toch?
Ik zou graag zien dat we ze mensen noemen. Mensen die gedwongen uit hun land gevlucht zijn en/of asiel aanvragen. Niet degeneren naar één kenmerk. Net als bij mensen met dementie, mensen die een uitkering ontvangen of mensen met een handicap etc.
En waarom misdragen zovelen zich dan? In die mate dat een PvdA burgemeester het een landelijk probleem noemt. Als ik vlucht voor oorlog en onderdak krijg ik een ander land dan zou ik me netjes gedragen en dankbaar zijn.
Verder hebben ze hier niks te zoeken. Ze horen asiel aan te vragen waar ze de EU binnenkomen.
Drie procent wordt verdacht van een misdrijf, meestal winkeldiefstal uit verveling (landelijk is dat bijna 1% van de Nederlanders). 97% gedraagt zich netjes en wacht af tot ze eindelijk kunnen bijdragen aan de samenleving en een normaal leven kunnen opbouwen. Opvangen in het EU-land waar ze binnenkomen is niet handig, zoveel mogelijk spreiden is nou eenmaal de meest slimme manier om opvang redelijk pijnloos te regelen. Iedereen draagt zo z’n steentje bij. Ik zie geen reden waarom nou juist Noordwijk hier een uitzondering op zou moeten zijn.