
Noordwijk – De gemeente Noordwijk heeft in augustus de spandoeken tegen de komst van een azc weg laten halen omdat ze illegaal waren geplaatst. Er was geen vergunning voor gevraagd, zoals de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) voorschrijft. Het verwijderen van de spandoeken had niets te maken met daarop weergegeven mening. Dat antwoorden B&W op vragen hierover van de VVD.
Die partij stelt dat met het verwijderen van de spandoeken de vrijheid van meningsuiting in het gedrang komt. Volgens de VVD is onduidelijk hoe de regels uit de APV zich verhouden tot het grondrecht van vrije meningsuiting. Het college erkent het belang van dit grondrecht, maar wijst erop dat regels over spandoeken noodzakelijk zijn. De tekst op een spandoek mag nooit reden zijn voor weigering, maar de manier van plaatsen of de locatie valt wel onder de APV.
Ambtenaren zijn volgens het college geïnstrueerd om bij handhaving rekening te houden met de vrijheid van meningsuiting. Het college stelt dat er in Noordwijk ruimte is voor banners en spandoeken, maar binnen de regels.












![[AUDIO] Duinbrand tussen Noordwijk en De Zilk](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/043026-duinbrand-stephan-218x150.jpg)
















Klassiek spandoek met een duidelijke boodschap op een mooie plek, helemaal niks mis mee … en nood breekt wetten!
Mevrouw Renkema en Dik zijn hier in overtreding. Hebben zij een terechte boete gehad?
Doen ze op dat gemeentehuis ook alles volgens de regels.?