
Noordwijk/Noordwijkerhout/De Zilk – De CDA-fractie heeft politieke vragen gesteld over de toenemende rattenoverlast in de buitengebieden van de gemeente Noordwijk. Volgens de partij breidt het probleem zich uit richting de woonwijken. Dit geeft zorgen over gezondheid, veiligheid en schade. Agrariërs nemen volgens het CDA al veel maatregelen, zoals het opslaan van voer in afgesloten silo’s, het schoonhouden van het erf en het inzetten van professionele bestrijding.
Toch blijft de rattenpopulatie groeien. Dat vraagt volgens de partij om aanvullende maatregelen. Aan het college van B&W wordt gevraagd wat de gemeente zou kunnen doen bij sloten, bermen en wegen om het aantal ratten in te dammen. Ook wordt gevraagd of er overleg is met het hoogheemraadschap over rattenprobleem.
Daarnaast vraagt het CDA om goede informatie voor de inwoners. Tenslotte wordt gevraagd of er sprake is van actieve rattenbestrijding door de gemeente en zo ja hoeveel ratten in de afgelopen drie jaar zijn bestreden.










![[AUDIO] Zorgen bij bewoners over sloop Groot Hoogwaak](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/02/WhatsApp-Image-2026-02-19-at-18.07.59-218x150.jpeg)


![[AUDIO] Noordwijkerhoutse finaliste Miss Zuid-Holland](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/02/WhatsApp-Image-2026-02-17-at-11.12.05-218x150.jpeg)





![[AUDIO] Zorgen bij bewoners over sloop Groot Hoogwaak](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/02/WhatsApp-Image-2026-02-19-at-18.07.59-696x385.jpeg)




![[AUDIO] Zorgen bij bewoners over sloop Groot Hoogwaak](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/02/WhatsApp-Image-2026-02-19-at-18.07.59-100x70.jpeg)
Gek hè ! Je mag niks meer om ze te bestrijden Nu zitten we met de gebakken peren!
” Je mag niks meer om ze te bestrijden”. Van wie niet? De gemeente Noordwijk? Daar zou ik me niks van aantrekken in deze. Gewoon gif gebruiken wat jou goeddunkt. Het is jouw huis en jouw gezondheid en dat van je gezin!
Nee Andre, Wim bedoeldt als kweker mocht je een aantal jaar terug nog rattengif halen. Dat zat achter een licentie waarmee je het kon halen voor beroepsmatig gebruik.Dat is toen op gegeven moment verboden. Maar nu wordt de ellende alleen maar groter…..en dat kon je zo wel invullen. En is niet alleen in het buitengebied een plaag.
Je moet wel fatsoenlijk naar de overheid luisteren !
🤣🤣🤣🤣
In Frankrijk en Spanje kan je nog alles krijgen het zwaarste gif . Nee ze hebben hier liever muizen en ratten.
In Den Haag zitten er ook veel !
Dat is met meer middelen dan alleen rattengif Piet. Maar Nederland is qua bestuur zo ‘links’ als wat en loopt dus graag voorop als ze een streep door bestrijdingsmiddelen kunnen zetten, maar weten totaal niet waar ze het over hebben. Nederland is een stip op de wereldbol, zelfs ook binnen Europa. We worden straks , op economisch gebied, aan alle kanten ingehaald. Maak je borst maar nat.
Blijft de rattenpopulatie groeien? Of zijn we niks meer gewend? Van hoeveel naar hoeveel is het aantal gegroeid dan? En trekken de ratten vanuit de buitengebieden naar de woonwijken? Of trekken de woonwijken naar de buitengebieden? In sloten en bermen horen ratten, daar ruimen ze de rommel op. In een achtertuin is een rat niet zo prettig, dat snap ik best. Maar wat doet ie daar? Wat valt er te halen?