
Sassenheim – Een ‘full house’ voor de Sassenheimse Julianakerk afgelopen zondag tijdens de eerste dienst van Mozaiek071. Waar de deuren voor kerkbezoekers voorheen gesloten bleven door teruglopende bezoekersaantallen en hoge kosten, klinkt er nu weer muziek en aanbidding.
Nadat de Protestantse Gemeente Sassenheim (PGS) de Julianakerk eerder buiten gebruik stelde en te koop zette, bleef een koper uit. De monumentale status en de strikte eisen van de gemeente Teylingen maakten een snelle verkoop lastig.
De komst van Mozaiek071 als huurder voor de komende twee jaar wordt door de PGS dan ook omschreven als een bijzonder aangename en welkome verrassing. Peter Scholten van de PGS: “We zijn heel blij om te zien hoe enthousiast deze gemeente is om hier kerkdiensten te gaan houden.”
Mozaiek071 is een snelgroeiende regiokerk die vier jaar geleden startte in Voorschoten. Vanwege het aflopen van het huurcontract daar, zochten zij naar een nieuwe plek die groot genoeg was voor hun groeiende aanhang. De naam ‘Mozaiek’ is niet zomaar gekozen, legt voorganger Jarno Zange uit.
“De naam staat voor een kunstwerk van gebrokenheid. Jezus is de Kunstenaar. Je bent welkom hoe je ook in het leven staat en wat je ook hebt meegemaakt. We hoeven ons ook niet beter voor te doen. Vandaar die gebrokenheid.”
Hoewel de kerk in Sassenheim staat, heeft zij een duidelijke regiofunctie. Bezoekers komen uit een straal van dertig minuten rijden: van Den Haag en Katwijk tot Alphen aan den Rijn en Aalsmeer.
Volgens Zange trekt de moderne manier van geloofsbeleving mensen aan. Zange: “Er is veel ruimte voor muziek, aanbidding en preken in begrijpelijke taal die direct toepasbaar zijn op het dagelijks leven.”
Opvallend is de rol van de jeugd binnen de gemeente. “Hier zijn jongens van 15 en 16 jaar die het volledige licht en geluid voor de diensten regelen”, vertelt de voorganger enthousiast. “Als mensen zelf iets kunnen bijdragen, spreekt dat aan. Ze beleven hier een levend geloof.”

Tientallen vrijwilligers van Mozaiek071 hielpen de afgelopen tijd mee om de tuin te snoeien, het plein te vegen en de kerk gereed te maken voor de diensten. Hoewel het huurcontract voorlopig voor twee jaar is getekend, is de impact nu al zichtbaar. Naast de zondagse diensten om 10:00 uur worden er doordeweeks ook activiteiten zoals Alpha-cursussen en ontmoetingsmomenten georganiseerd.
Op de openingsdienst van Mozaiek071 afgelopen zondag kwamen zo’n zevenhonderd mensen af. Ook Peter Scholten en enkele andere leden van de Protestantse Gemeente Sassenheim zijn bij de dienst aanwezig. “Het is een tijd geleden dat de Julianakerk zo vol heeft gezeten”, zegt Peter Scholten met gevoel over understatement.
Zijn gemeente houdt tegenwoordig diensten in de kleinere Dorpskerk in Sassenheim die ook eigendom is van de Protestantse Gemeente Sassenheim. De PGS ziet al jarenlang het aantal kerkbezoekers afnemen en de leden vergrijzen. Scholten: “Mozaiek071 weet wel veel bezoekers te trekken, waaronder jongeren. Misschien kunnen we nog wat leren van hun aanpak”, zegt hij hoopvol.



![[AUDIO] Landelijke eindexamens van start voor ruim 1.000 leerlingen in de Bollenstreek](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/05/Examens-218x150.jpg)








![[VIDEO] Julianakerk in Sassenheim wordt regionale trekpleister: ‘Hier beleven ze een levend geloof’](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/05/050826-julianakerk-eerste-dienst-218x150.jpg)











