FC Lisse-doelman Swen Verswijveren diende in het bekerduel tegen SC Genemuiden binnen 150 tellen tweemaal te vissen (Photo by Kees Kuijt/ImPress Images)

Lisse – Een fraai affiche. Dat etiket kreeg het duel tussen SC Genemuiden en FC Lisse in de eerste kwalificatieronde van het KNVB-bekertoernooi opgeplakt. Beide derdedivisionisten zijn na drie competitieronden nog altijd zonder puntverlies en mogen zich om die reden (gedeeld) koploper noemen in hun afdeling. SC Genemuiden deelt in de Derde Divisie A de eerste stek met Excelsior’31 en Harkemase Boys, terwijl FC Lisse in afdeling B zowel Noordwijk als Dongen na drie duels naast zich moet dulden.

Het enige verschil tussen beide ploegen is het doelsaldo. SC Genemuiden (9 voor en 2 tegen) doet het iets beter dan FC Lisse (zes voor en een tegen). Dat betekende dat er dinsdagavond op Sportpark De Wetering in Genemuiden twee ploegen tegenover elkaar stonden, die het seizoen 2026-2027 niet alleen goed begonnen zijn, maar ook de nodige ambities koesteren richting de Tweede Divisie. Bovendien mocht worden aangenomen dat beide kemphanen dit seizoen ook in het KNVB-bekertoernooi ver willen komen. De thuisploeg liet de twee voorgaande seizoenen zien een cupfighter te zijn. Twee seizoenen geleden werd er in eigen huis na verlenging pas in de knock-out fase nipt met 2-3 verloren van Willem II, terwijl de formatie uit Overijssel vorig jaar ook pas na verlenging in en bij Volendam met 2-0 werd uitgeschakeld in het bekertoernooi. FC Lisse drong in deze twee seizoenen eveneens door tot de knock-out fase, maar werd op Ter Specke destijds door respectievelijk FC Utrecht (0-1) en Telstar (0-5) uitgeschakeld. Dus ook hierin toonden beide ploegen gelijkenissen.

Dat betekende, dat er vooraf voldoende ingredienten waren voor een spectaculair bekerduel. Dat werd zeker in de eerste helft geen bewaarheid. Over 45 minuten vielen er voor beide doelen slechts een aantal halve mogelijkheden te noteren in een wedstrijd die veel weg had van een tactisch schaakspel. Daarbij speelde de keuze van FC Lisse-trainer Leen van Steensel om een aantal vaste waarden deze avond rust te geven en te kiezen voor o.a Bradley Martis, Wout Heemskerk, Jordie Koeleman en Wessel Spoolder mede een rol. Met een compleet andere aanvalslinie ontbraken bij geel-blauw de offensieve vastigheden voor een groot deel. Thuisploeg Genemuiden kreeg in het eerste bedrijf nog de beste mogelijkheden. FC Lisse-goalie Verswijveren keerde een gevaarlijke kopstoot van Hadde Pleijsier op knappe wijze en kort voor rust was de beste mogelijkheid eveneens voor de thuisploeg. Sander Egbers mikte in kansrijke positie wel hard maar naast de voor hem verkeerde kant van de paal. Waarna Wout Heemskerk voor het slotaccoord van het eerste bedrijf zorgde door een afvallende bal vanaf randje zestien te gehaast hoog over de Genemuiden-goal te jagen.

Na de doelwisseling was het FC Lisse dat beter uit de kleedkamer kwam. Dat leverde echter geen doelpunten op voor de bezoekers. Acht minuten na de thee was het wel raak. Dit keer voor de gastheren. Sander Egbers leverde vanaf links een voorzet op maat af, waarna Mitchell van Rooijen bij de tweede paal alleen zijn hoofd nog tegen het leer diende te zetten (1-0). Nauwelijks bekomen van deze tegenvaller stond ook de 2-0 op het scorebord. Hadde Pleijsier stuurde Sander Egbers met een fraaie pass buitenkant voet de diepte in waarna de aanvaller vanaf de linkervleugel naar binnen sneed om vervolgens Swen Verswijveren het nakijken te geven.

Hoewel FC Lisse op dat moment nog 35 minuten had om iets terug te doen, kon het voorlopig geen druk krijgen op de defensie van de gastheren. Die lieten zelf binnen acht minuten tijd drie grote mogelijkheden liggen om dit bekerduel definitief in het slot te gooien. FC Lisse moch hierdoor blijven hopen op een terugkeer in de wedstrijd. Dat gebeurde ook. Jens Alkemade stond nog geen twee minuten binnen de lijnen toen de invaller bij zijn eerste balcontact een lage voorzet tot de 2-1 promoveeerde, waarbij Genemuiden sluitpost Jens Jurn Streutker er niet helemaal goed uitzag.

De aansluitingstreffer luidde een slotfase in waarin FC Lisse de druk op het vijandelijke doel wel opvoerde. De thuisploeg kreeg het dan ook nog knap lastig in de slotminuten, maar hield het hoofd defensief voldoende koel waardoor de gelijkmaker werd voorkomen. Dat betekende dat FC Lisse na het laatste fluitsignaal afscheid diende te nemen van het KNVB-bekertoernooi. A.s. zaterdag is VVSB op De Boekhorst om 15.30 uur de vierde tegenstander in het voetbalseizoen 2026-2027. Een derby waarin het, zoals altijd alle kanten op kan.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in