Minister van Klimaat en Groene Groei bij AkzoNobel in Sassenheim. Bron: AkzoNobel

Sassenheim – Minister Stientje van Veldhoven heeft bij AkzoNobel in Sassenheim een nieuw innovatielab geopend. Het bedrijf investeerde 7,5 miljoen euro in de uitbreiding van zijn onderzoekscentrum, naar eigen zeggen de grootste ter wereld.

In het lab werken onderzoekers vooral aan poedercoatings. Dat zijn coatings zonder oplosmiddelen. AkzoNobel wil hiermee sneller nieuwe producten ontwikkelen die minder energie kosten en langer meegaan. Ook onderzoekt het bedrijf hoe klanten met deze coatings zuiniger kunnen werken en minder onderhoud nodig hebben.

Volgens AkzoNobel helpt het lab om de uitstoot van CO2 in de hele keten te verlagen. Het bedrijf meldt dat de eigen uitstoot sinds 2018 al met 50 procent is gedaald.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in