
Hillegom – Particuliere huurwoningen verdwijnen steeds vaker van de markt. Ook in Hillegom lijkt dat het geval. Jan Zwaan van Hart voor Hillegom vroeg donderdag tijdens de raadsvergadering het college of de Wet betaalbare huur hierachter zit.
Zwaan greep de gemeenteraadsvergadering aan om zijn vragen aan het college te stellen. Aanleiding hiervoor was berichtgeving van het AD, waaruit bleek dat het steeds moeilijker wordt om in Hillegom een woning te huren van een particuliere verhuurder.
Begin 2026 verhuurden particulieren in Hillegom nog zo’n 400 woningen, vijftig minder dan een jaar eerder. Voor het tweede jaar op rij verkochten zij meer woningen dan ze aankochten, blijkt uit het artikel.
Een mogelijke oorzaak is de Wet betaalbare huur, die in juli 2024 werd ingevoerd. De wet moet huurwoningen betaalbaarder maken door ook voor woningen in het middensegment maximale huurprijzen vast te stellen. Maar daardoor zou het voor particuliere verhuurders minder aantrekkelijk zijn geworden om hun woningen te verhuren.
Zwaan wilde daarom van de wethouder weten of de gevolgen van de wet ook in Hillegom merkbaar zijn.
‘We zien wel de gevolgen sinds die wet is ingegaan’, erkende wethouder Mike Roelofs. Toch is de wet volgens hem niet de enige oorzaak van het krimpende aanbod. Ook veranderingen in de belastingregels voor vermogen in box 3 spelen een rol. Daardoor is het verhuren van woningen voor sommige particuliere eigenaren financieel minder aantrekkelijk geworden.
Vooral kleine verhuurders, die één of twee woningen bezitten, zouden hierdoor afhaken. Bij grote verhuurders ziet de wethouder weinig verandering.
Volgens wethouder Roelofs zijn er in Hillegom nog wel duurdere huurwoningen in de vrije sector te vinden, maar neemt het particuliere aanbod in het middensegment af. De gemeente kijkt daarom naar woningcorporaties om dat gat op te vullen.
‘In Hillegom zien we de noodzaak om woningcorporaties een grotere rol te geven in de middenhuur’, aldus Roelofs. Volgens de wethouder ziet woningcorporatie Stek het belang daarvan in en wil de corporatie middenhuurwoningen meenemen in toekomstige nieuwbouwprojecten.








![[AUDIO] Schuldhulpmaatje Lisse-Hillegom vraagt aandacht voor verborgen armoede en biedt praktische hulp](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2020/01/013120-schuldhulpmaatje-Fotolia_67829158_L-218x150.jpg)













