Floralis, dat deels bestaat uit de commerciële bioscoop en het restaurant, en voor een ander deel gebruikt wordt door maatschappelijke organisaties (foto: Annika de Wit).

Lisse – De politieke partijen Nieuw Lisse, CDA, PRO en SGP vinden dat er nog veel onduidelijk is over de toekomst van de maatschappelijke gebouwen in Lisse. Een week eerder had wethouder Riet Austie (VVD) nog een speciale vergadering ingelast om alle vragen te beantwoorden over Floralis, De Beukenhof, ’t Poelhuys, Novus en de Engelenburcht. Maar diezelfde avond werd al duidelijk dat de politieke partijen niet veel wijzer werden van de antwoorden van Austie en projectleider Jos Gerritsen.

De gemeente Lisse wil graag geld besparen op het beheer van Floralis, De Beukenhof, ’t Poelhuys, Novus en De Engelenburcht. Daarom wordt er per 1 januari afscheid genomen van organisatie Bescal, die voor het beheer verantwoordelijk was. In de toekomst moet het beheer komen te liggen bij organisaties die al gebruikmaken van de gebouwen. Zo moet het Welzijnskwartier gaan over De Beukenhof, ’t Poelhuys en Novus en heeft Austie Stichting Speeltuin Kindervreugd op het oog om het beheer van De Engelenburcht over te nemen. Floralis blijft het grootste discussiepunt: wethouder Austie wil dat het commerciële bedrijf Cinema Floralis BV, dat nu over het restaurant en de bioscoop gaat, ook het beheer gaat doen voor de maatschappelijke organisaties, zoals Theater Floralis en Filmhuis Lisse, die nu subsidie krijgen van de gemeente Lisse.

Volgens wethouder Austie (VVD) zijn alle partijen ‘goed op weg’ om tot een gezamenlijke overeenkomst te komen over het beheer van Floralis. Maar volgens Theater Floralis en Filmhuis Lisse wordt het een lastig verhaal, vertelden de organisaties tegenover Bollenstreek Omroep.

De politieke partijen Nieuw Lisse, CDA, PRO en SGP twijfelen ook over de uitleg van Austie (VVD). Zij willen daarom weten welke huur- en exploitatieovereenkomsten al zijn ondertekend met Welzijnskwartier, Speeltuin Kindervreugd en Cinema Floralis BV, en welke nog niet. Daarnaast zijn de partijen benieuwd of het gebruiksplan van Floralis door alle betrokken partijen, zoals Theater Floralis en Filmhuis Lisse, is ondertekend.

Tot slot twijfelen de partijen over de bezuinigingen die het plan van Austie oplevert. Het doel was om ongeveer 300.000 euro per jaar te besparen, maar de uitleg van de wethouder was tijdens de eerdere vergadering onduidelijk. Daarom vragen Nieuw Lisse, CDA, PRO en SGP om een volledige en actuele financiële onderbouwing van de plannen.

De schriftelijke vragen zijn hieronder terug te lezen:

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in