Archieffoto BO

Noordwijk – Vijftien jaar, dat is de maximale periode dat het college van Burgemeester en Wethouders asielzoekers wil huisvesten aan de Achterweg in Noordwijk. Dat blijkt uit de antwoorden op schriftelijke vragen die het CDA eind augustus stelde. Daarnaast laat het college weten dat de huidige opvang van Oekraïners geen invloed heeft op het aantal asielzoekers dat Noordwijk op moet vangen. Het is dus niet zo dat Noordwijk minder asielzoekers hoeft op te vangen omdat er al Oekraïners onderdak krijgen in de gemeente.

Het CDA had schriftelijke vragen gesteld over verschillende zaken rondom de opvang van de asielzoekers aan de Achterweg. De gemeente kwam eind juni met het plan om op die plek 500 permanente woningen en nog eens 275 tijdelijke opvangplekken voor asielzoekers te bouwen. De woningbouw was een voorwaarde voor de opvang van de asielzoekers. Het plan moet nog goedgekeurd worden door de Provincie, het Rijk en COA (Centrale Orgaan opvang Asielzoekers).

Het college wil liever alle asielzoekers op één plek opvangen, zodat het COA zorg en ondersteuning centraal kan regelen. Ook zal er samen met het COA een veiligheidsplan worden opgesteld. Over de mogelijke opheffing van de Spreidingswet was het college duidelijk: zo lang er geen alternatief is houdt het college zich aan de wettelijke verplichting om asielzoekers op te vangen. Weigering van opvang is ook geen optie voor Burgemeester en Wethouders, want dat verstoort de relatie met de regio. Daarnaast zou Noordwijk alsnog de verplichting opgelegd kunnen krijgen van de staatssecretaris als het de regio niet zou lukken om het minimale aantal asielzoekers op te vangen.

5 REACTIES

  1. Als het al door gaat waar laat je dan al die 275 asielzoekers na 15 jaar (vooruit zien is regeren toch) dan hebben we w.s. het volgende probleem en houdt de instroom never nooit meer op.
    De tijdelijke huizen van 15 jaar zul je na die periode vrees grondig moeten verbouwen om het voor de dan jonge Noordwijkers weer een beetje leefbaar te maken.

  2. Dit kan je toch niet menen 750 woon een heden hoeveel personen een paar duizend .Nou dan zal het net zo als in het noorden gaan .Nog even wachten misschien komt deze regering met andere plannen dan kan je ze voor je eigen bewoners bouwen daar zij jullie niet zo vlot mee .

  3. 15 jaar dus de rest van mijn leven zit ik als bejaarde te kijken naar niet zNedetlanders.
    Waar is Gem N toch mee bezig? Zorg voor de Noordwijkers en zeker fe ouderen. Zij hebben de meeste belasting betaald en moeten kijken naar dat geld wat er nu mee gedaan wordt. Zij allen willen een ander leven zien aan hun eind van hun leven CDA !

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in