
Teylingen – Beheerder van Kasteel Teylingen, Gerard Rutgrink, heeft zaterdag de Teylinger Geschiedenisprijs in ontvangst genomen. Rutgrink krijgt de prijs vanwege zijn inzet voor het onderhouden van het Teylingse kasteel. Cultuurwethouder Koek overhandigde hem de prijs.
Voorafgaand aan de uitreiking gaf Rutgrink, tot dan toe nietsvermoedend, een uitgebreide presentatie over de geschiedenis van het kasteel en de toekomstplannen voor het gebied.
De Teylinger Geschiedenisprijs wordt ieder jaar door een andere dorpskern – Sassenheim, Voorhout of Warmond – uitgereikt. Dit jaar was de Historische Kern Voorhout aan de beurt. “Jij zorgt ervoor dat het verhaal van Kasteel Teylingen niet alleen wordt verteld, maar ook wordt doorgegeven aan de toekomstige generatie”, sprak de wethouder Rutgrink toe. “Jouw betrokkenheid, kennis en liefde voor deze plek zijn indrukwekkend en inspirerend.”
Kasteel Teylingen loopt als een rode draad door het leven van Gerard Rutgrink. Als klein jongetje zag hij de donjon van het kasteel vanuit zijn slaapkamerraam en als 16-jarige bracht hij zijn eerste bezoek aan het kasteel. Vele jaren volgden waarin Rutgrink zich in de nabijheid van het kasteel bevond. Toen de toenmalige beheerder, mevrouw Van Klaveren, met pensioen ging, nam hij het stokje van haar over.
Tot op de dag van vandaag beheert Rutgrink dit bijzondere stukje Teylingen nog altijd met veel plezier. “De oerheid van het pand intrigeert mij zo”, vertelt hij. “Ik houd gewoon van het pand.”
Beluister hier het hele interview met Gerard Rutgrink. U hoort eerst een introductie van wethouder Koek:


![[AUDIO] Koninklijke Onderscheiding voor Bep van Haarlem-de Groot uit De Zilk](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/01/012826-bep-e1769593061704-218x150.jpg)





![[VIDEO] Eerste tiny houses geplaatst op toekomstige Lotushof](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/01/00032.00_04_43_34.Still001-218x150.jpg)






















