Pieter van Beekhuizen, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Ruimtevaart, sprak ook tijdens de lezing (foto: Charles Nieuwenhuizen).

Noordwijk – Inwoners uit Noordwijk zijn vrijdag naar de Sint Jeroenskerk gekomen voor een lezing over de ESA ESTEC. De lezing was georganiseerd door vereniging De Oude Dorpskern, die ieder jaar traditiegetrouw een najaarslezing organiseert. Het doel van de lezing was om meer te vertellen over het terrein in Noordwijk, omdat veel inwoners niet weten wat er allemaal achter de hekken gebeurt. Aanwezigen waren onder andere sterrenkundige Frank Israël en baas van de ESA ESTEC Dietmar Pilz.

Tijdens de lezing werd er onder andere verteld hoe de ESA ESTEC in Noordwijk terecht is gekomen en hoe het zich sindsdien ontwikkeld heeft. Daarnaast werd er via een filmpje uitgelegd hoe er is verbouwd, en welke nieuwe gebouwen er nog bij moeten komen.

Sprekers waren onder andere wethouder Pim van Strien, die vertelde wat de ESA ESTEC oplevert. Hij noemde onder andere het recente nieuws dat de ESTEC goed is voor een miljard euro en duizenden banen.

Verslaggever Han Kuijper sprak met wethouder Van Strien:

Desondanks hing er ook een ontevreden sfeer tijdens de lezing. Dat heeft alles te maken met de plannen van de Nederlandse overheid om te bezuinigen op de ruimtevaart. Vooral sterrenkundige Frank Israël benadrukte dat er niet bezuinigd moet worden op de ruimtevaart, omdat het veel meer oplevert dan het kost, volgens hem.

Beluister hier het interview met Frank Israël:

Ook de baas van de ESTEC, Dietmar Pilz, maakte zich druk over de bezuinigingen. Hij vertelde dat er ook andere landen zijn die de ESA ESTEC wel een thuisbasis willen geven.

Beluister hier het interview met Dietmar Pilz:

Tot slot was er tijdens de lezing ruimte voor het ‘menselijke deel’ van de ESA ESTEC. Zo spraken er twee routiniers die al sinds het begin werken bij de ESTEC. Zij zagen de ontwikkelingen over de jaren heen, zoals de verbouwingen.

Beluister hier het interview met Margaret Beuk, een van de routiniers:

De foto’s zijn van Charles Nieuwenhuizen:

 

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in