
Sassenheim – Vier studenten van de Hogeschool Leiden gaan op 23 januari een sportieve uitdaging aan in Sassenheim voor het goede doel. Zij padellen 24 uur lang om geld op te halen voor het Prinses Beatrix Spierfonds. Met de actie willen zij aandacht vragen voor spierziekten en geld inzamelen voor onderzoek.
De studenten Wessel, Steffie, Thijs en Mika bedachten het idee tijdens een brainstorm. Ze zochten een actie die opvalt en mensen aanzet tot doneren. Volgens student Wessel van Gerven uit Noordwijkerhout is 24 uur padellen een manier om dat te bereiken: “We gaan onszelf lichamelijk uitdagen voor een goed doel,” vertelt hij.
De studenten verwachten dat ze tijdens de actie veel wilskracht en ondersteuning nodig zullen hebben. Ter voorbereiding gaat Wessel nog wel een aantal padellessen nemen: “Ik kan eigenlijk niet padellen, dus dat wordt wel een uitdaging. Maar we hebben 24 uur de tijd, dus dan kan ik genoeg oefenen,” legt hij lachend uit.
Het doel van de actie is om 5.000 euro op te halen. De opbrengst gaat volledig naar het Prinses Beatrix Spierfonds. Dat geld wordt gebruikt voor onderzoek naar spierziekten en de ontwikkeling van nieuwe behandelingen. De studenten hopen met hun actie zoveel mogelijk mensen te helpen die met een spierziekte leven.
De 24-uurs padelactie vindt plaats van 23 januari 17:00 uur tot 24 januari 17:00 uur bij Terwegen Indoor in Sassenheim. Publiek is welkom om te komen kijken. Ook is de actie 24 uur lang live te volgen via een livestream. Doneren kan via de social media-accounts van de studenten onder de naam LSK_Spierfonds of via Spieractie.nl. De studenten zijn ook nog op zoek naar bedrijven die willen sponsoren.
Beluister hieronder het hele interview met Wessel van Gerven terug:




















![[AUDIO] Rijnlands Lyceum Sassenheim opent praktijklokaal met 3D-printers, drones en VR](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/01/IMG_0713-218x150.jpeg)




![[AUDIO] Warmondse basisscholieren maken kennis met Jan Steen](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2024/05/052124jansteen-218x150.png)






