Noordwijk/Noordwijkerhout – De gemeente Noordwijk wil doorgaan met het beschikbaar stellen van tijdelijke woningen voor zogenoemde spoedzoekers. Dat blijkt uit de evaluatie van een pilot door woningcorporatie Padua uit Noordwijkerhout. Er werden binnen de pilot vier woningen beschikbaar gesteld, maar er waren maar drie gevallen van spoedzoekers die aan de criteria voldeden. De vierde woning werd daarom regulier verhuurd.

Om in aanmerking te komen voor deze pilot-woningen, heeft de spoedzoeker moeten voldoen aan de volgende voorwaarden: minimaal twee jaar ingeschreven in de gemeente Noordwijk, aantoonbare dreiging van dakloosheid binnen zes maanden, aantoonbaar enkel-ouder gezin, inschrijftijd bij Huren in Holland Rijnland is korter dan zes jaar en komt niet in aanmerking voor een urgentieverklaring.

Concluderend blijkt uit de evaluatie dat er onvoldoende passende kandidaten waren om alle beschikbare appartementen door Padua te bezetten. De gemeente Noordwijk benadrukt dat bestaande regelingen, zoals de urgentieregeling, goed functioneren als vangnet voor inwoners die met voorrang een woning zoeken.

Als gevolg van de evaluatie zal de gemeente Noordwijk in de toekomst de criteria van de pilot toepassen bij de toewijzing van tijdelijke woningen aan spoedzoekers daarbij rekening houdend met bestaande regelingen. Dan gaat het over regelingen voor schrijnende en niet zelfredzame gevallen volgens de Regionale Huisvestingsverordening 2024 en regeling wordt uitgebreid naar mensen met ambulante zorgbehoeften die niet zelfredzaam zijn, waardoor zij voorrang krijgen bij sociale huurwoningen.

Er zijn plannen van de provincie om huizen te bouwen voor arbeidsmigranten buiten of aan de rand van de huidige stads- en dorpsgebieden. De gemeente Noordwijk heeft gezegd dat bij deze plannen een deel van de nieuwe huizen (maximaal 20%) beschikbaar moet zijn voor andere groepen mensen. Noordwijk wil de provincie vragen of spoedzoekers ook voor deze woningen in aanmerking kunnen komen.

Ook is de evaluatie gestuurd naar Holland Rijnland zodat ze de uitkomsten van de pilot kunnen gebruiken in hun onderzoek naar de betreffende doelgroep (spoedzoekers).

3 REACTIES

  1. Wat zijn spoedzoekers die twee jaar ingeschreven staan er zijn mensen die al jaren ingeschreven staan . Is dit verhaal om te laten zien dat de gemeente Noordwijk zo goed ze best doet nou dus niet dan zou ik eerst maar eens betaalbare woningen gaan bouwen en niet steeds de boel traineren.Wat een lulkoek verhaal .

  2. Deze pilot was bedoeld voor alleenstaande ouders met kinderen, waarbij de kinderen bewijsbaar niet bij de andere ouder konden wonen en de ouder financieel gebonden was aan de desbetreffende gemeente. Dus voor heel veel mensen waren deze voorwaarden niet van toepassing. Fijn te lezen dat de voorwaarden worden uitgebreid. Want er zijn genoeg woningzoekenden waarbij de urgentieregeling eveneens geen goed functionerend vangnet is!

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in