Noordwijk/Noordwijkerhout/De Zilk – Wendy Verkleij heeft dinsdag afscheid genomen als burgemeester van de gemeente Noordwijk. In de Oude Jeroenskerk heeft ze alle dankwoorden in ontvangst genomen in het bijzijn van collega’s, de gemeenteraad, vrienden en familie. De verschillende sprekers prezen Verkleij om haar daadkracht en vooral haar betrokkenheid bij de inwoners in alle dorpskernen. “Hard/t met een ‘d’ en met een ’t’, zo kan je onze burgemeester typeren”, vatte wethouder Theo Alkemade samen.
Voor het afscheid waren er zes verschillende sprekers. Namens de gemeenteraad sprak plaatsvervangend voorzitter en VVD-raadslid Hans Knapp. Wethouder Theo Alkemade uitte zijn dank namens het college. Roberto ter Hark stond Wendy Verkleij in een dubbele rol te woord. Ten eerste als collega-burgemeester van Hillegom, maar ook als oud-wethouder van de gemeente Noordwijk. Hij benadrukte de fijne samenwerking en de collegialiteit onderling. De ondernemersvereniging en maatschappelijke alliantie speelden tijdens het ambstermijn van Verkleij een grote rol. Ook hier was zij betrokken en namens deze twee verenigingen werd zij bedankt voor haar inzet en betrokkenheid.
Wendy Verkleij trad net voor de uitbraak van het coronavirus aan, op 27 januari 2020. Dit was de start van een roerige periode vol met moeilijke keuzes. Hiermee doelden de sprekers niet alleen op de pandemie, maar ook op de fusie van de gemeenten en de oorlog in Oekraïne. Al met al heeft Verkleij dit ervaren als uitdagend en geeft ze in haar speech aan dat ze bewondering heeft voor de veerkracht van de inwoners. Ze sloot haar speech af met het dankwoord: “Het was een eer om jullie burgemeester te mogen zijn”.
Het is niet bekend hoe en wanneer Verkleij haar carrière zal vervolgen. Voorlopig wil ze meer tijd met familie en vrienden doorbrengen en zal ze haar vrijwillige bestuurlijke functies blijven doen. Verkleij heeft naar eigen zeggen nog te veel energie om te stoppen, dus zal ze zich gaan beraden op nieuwe functies in de toekomst.
Hieronder 6 jaar Wendy Verkleij in vogelvlucht:







![[AUDIO] Lisse biedt senioren gratis vitaliteitscheck aan: inzicht in fysiek en mentaal welzijn](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_3596-218x150.jpeg)
![[SAMENVATTING] FC Lisse op Ter Specke fluitend langs GOES (3-0)](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/11/danny-bakker-218x150.jpg)


![[AUDIO] Lezing over ESA ESTEC laat zien wat er achter de hekken gebeurt](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/11/B2B8728a-218x150.jpg)











Wendy droeg bij haar ambtsaanvaarding in Noordwijk de super mooie matzilveren ambtketen.
Vanwege de fusie met Noordwijkerhout mocht zij een nieuwe ambtsketen naar eigen inzicht samenstellen.
Helaas geen samenvoeging van de anbtsketens van Noordwijk en Noordwijkerhout maar een nieuw glimmende bombastische keten.
Samenvoeging van beide ketens had denkelijk ook de samenvoeging van Noordwijk, Noordwijkerhout en De Zilk een positieve beleving gegeven!
Ook de burgemeesterskamer is wel een heel klein beetje erg teveel gemoderniseerd
Mogelijk kan, mag, wil de nieuwe burgervader zijn inbreng hebben voor de samenstelling van de oude ambtsketens.
Wendy, desondanks toch een dank je wel voor je inspanningen.
Mevrouw Verkleij had al een vooruitziende blik bij haar aanstelling. Zij had toen al in de gaten dat de opgelegde fusie tussen Noordwijk en Noordwijkerhout een fout was en een samenvoeging van beide burgemeesterketens geen toegevoegde waarde had.