In het TV-programma B&W van Hillegom vertelt wethouder Maarten Dijkshoorn over de goede resultaten die behaald zijn op het gebied van afval scheiden in Hillegom. Van 186 kilo restafval per inwoner is het terug gebracht naar 100 kilo. Er gaat wel wat veranderen: de wekelijkse GFT-ophaalbeurten in de zomer en herfst komen hoogstwaarschijnlijk te vervallen. Dat scheelt 168.000 euro aan kosten. Verder zijn er zorgen over de toenemende kosten van verwerking van afval, mede door het probleem met lachgascilinders.






![[AUDIO] Robot-huisdier om te testen of je kan zorgen voor een echte: idee van Lissese kinderen haalt landelijke finale](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/042226KinderenRobotHuisdier2-218x150.png)








![[VIDEO] Nieuwe versie gestolen beeld Jan Steen in de maak](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/JanSteen-218x150.jpg)






Vooral doen en dan flikkeren we echt alles in de grijze container!
Ik zie graag de verrekening tegemoet volgend jaar als de aanslag afvalstoffenheffing binnen komt. Ik verwacht dat dat lager gaat uitvallen. Dat de gemeente met extra kosten te maken heeft omdat men het drugs gebruik niet onder controle krijgt moet NIET op de bewoners verhaald worden.