Jerrel Hak tekende namens FC Lisse voor de winnende 1-2 op bezoek bij FC Rijnvogels (Archieffoto by Marcel van den Bos)

Lisse – Op De Kooltuin nam FC Lisse het zaterdagmiddag op tgen het als tweede geklasseerde FC Rijnvogels. Daarmee wachtte, na de eenvoudige 3-0 overwinning op GOES van een week eerder, een tegenstander van een heel ander formaat.

Op een bitter koude Kooltuin was het de thuisploeg, die in een weinig verheffende eerste helft het meeste balbezit had. FC Lisse keek de kat uit de boom en kon daarbij constateren dat de thuisploeg nauwelijks tot rijpe kansen wist te komen. De beste was nog voor oud-FC Lisse aanvaller Maxim van der Meer. Goalie Verswijveren stond echter op zijn post. In een wedstrijd die veel weg had van een partijtje schaak was het echter FC Lisse dat in de slotfase van het eerste bedrijf van zich deed spreken. Danny Bakker toonde zich in kansrijke positie niet zelfzuchtig  door het leer af te leggen op Jerrel Hak. Diens inzet was echter niet voldoende voor een voorsprong. Kort hierna dreigde geel-blauw nog tweemaal, maar zowel Kevin van der Zwet als Enzo Stroo zochten het doel op de verkeerde plek. Daar bleef het bij zodat het scorebord halverwege nog altijd onaangeroerd was.

Dat veranderde ruim tien minuten na de thee. Uiteindelijk was het Enzo Stroo die zich in de vijandelijke zestien knap vrijdraaide om vervolgens fraai af te ronden (0-1). Gedreven door die achterstand kroop de thuisploeg wat meer uit haar schulp. FC Lisse verdedigde echter zodanig dat de thuisploeg er maar niet in slaagde om echt gevaarlijk te worden. Dat er daarbij door de thuisploeg ruimte werd weggegeven leverde met nog ruim een kwartier op de klok de 0-2 op. Jerrel Hak ontsnapte op de rechterflank waarna de razendsnelle aanvaller het nylon wist te vonden.

Daarmee was  het voor FC Lisse zaak om die riante voorsprong in de slotfase vast te houden. Dat ging al snel mis toen invaller Sven Koppenol vier minuten later de aansluitingstreffer wist te produceren (1-2). Daarmee was de spanning volledig terug op De Kooltuin. FC Lisse kreeg het moeilijk, maar miste in de persoon van Marcus Scholten vwel de mogelijkheid om het duel te beslissen in de  ultieme slotfase.

Het alles-of-niets offensief van de thuisploeg leverde hierna niets op, zodat FC Lisse de titelpretendent in eigen huis op een even verdiende als verrassende 1-2 nederlaag trakteerde. En omdat ook Kloetinge verrassend bij Zwaluwen onderuit ging is de spanning in de top van de Derde Divisie B verder gestegen.

FC Lisse ontvangt a.s. zaterdag het laag geklasseerde UNA op Ter Specke. Een mooie gelegenheid voor de fusieclub om in eigen huis opnieuw drie punten in de wacht te slepen. Aftrap om 14.30 uur.

 

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in