
Bollenstreek – Het Firemen Dakarteam van de Noordwijkerhoutse chauffeur Richard de Groot is als twaalfde gefinisht in de achtste etappe van de Dakar Rally. De Groot deed met zijn truck 4,5 uur over de tocht van Al Duwadimi naar Hail in Saoedi-Arabië. Het is geen flitsende score voor het Firemen Dakarteam, maar de verschillen waren in de ‘wat eenvoudigere’ etappe klein: De Groot kwam op 52 minuten van winnaar Van den Brink binnen en op vijftien minuten van concurrent Ben de Groot.
Etappe acht werd vooraf gezien als een ‘makkelijkere’ etappe door de organisatie. De uitdaging zat hem echter in de wissel van ondergrond: de trucks moesten van zand en duinen naar steen. In de route van 458 kilometer was het dus vooral waken voor lekke banden. De Groot kreeg samen met zijn monteur Jan Hulsebosch en navigator Martijn van Rooij maar te maken met twee banden die verwisseld moeten worden. Naast de uitdaging omtrent lekke banden leverde het wisselen van ondergrond ook aparte beelden op: het Firemen Dakarteam werd door een wegbestuurder uit Saoedi-Arabië gespot op de snelweg.

De dag werd echter overschaduwd door het trieste nieuws dat de Spaanse motorcoureur Carles Falcón was overleden aan de verwondingen die hij op had gelopen tijdens de Dakar Rally. De Spaanse coureur crashte in de tweede etappe en brak zijn rug, pols, een nekwervel en enkele ribben. Hij werd daarnaast in een kunstmatige coma gehouden, omdat er ook nog sprake was van hersenletsel. Falcón overleed in Spanje. Hij werd 45 jaar.
Dinsdag rijden de trucks in de negende etappe van Hail naar Al Ula. De route bedraagt 639 kilometer. Het Firemen Dakarteam staat op dit moment tiende in het algemeen klassement, op een flinke achterstand op nummer negen Ben de Groot. De tijdstraf van Richard de Groot is echter nog steeds niet weggehaald, omdat de organisatie nog geen besluit heeft genomen over de straf.




![[VIDEO] Politie onderzoekt verband tussen explosies in Hillegom, Lisse en Noordwijk](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/11/DSC_6631-218x150.jpg)
















