De gasput wordt met een speciale toren weggehaald (foto: Gemeente Noordwijk).

Noordwijk – Een gasput aan de Leeweg in Noordwijk wordt de komende maanden weggehaald door de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). De put werd in de jaren 80 aangelegd naast het viaduct van de N206, maar is nooit gebruikt. Er bleek te weinig gas te zijn in de Noordwijkse bodem. Ook als locatie voor aardgas bleek de Leeweg niet geschikt te zijn.

De NAM start in mei met de voorbereidingen. Het weghalen zal in augustus gebeuren. De werkzaamheden gaan dag en nacht door. Desondanks zegt de NAM geen overlast te verwachten, omdat de gasput ver van huizen afligt. Trillingen zullen ook niet voorkomen volgens de NAM.

Uiteindelijk wordt ook het asfalt weggehaald. Daardoor blijft er een stuk natuur over, wat zal moeten herstellen. De werkzaamheden moeten in begin 2026 klaar zijn.

De locatie van de gasput (foto: Gemeente Noordwijk).

3 REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in