Hillegom/Lisse/De Zilk – De parochie van de Heilige Willibrordus organiseert informatieavonden om de toekomst van haar kerken te bespreken. Het gaat om de Sint-Agathakerk en Engelbewaarderskerk in Lisse, de Sint-Martinuskerk in Hillegom en de Heilig-Hart-van-Jezuskerk in De Zilk. In de uitnodiging zegt de parochie dat ’twee Parochiekerken wel weer kunnen voldoen’.
De parochie zegt dat er steeds minder mensen zijn die de kerken kunnen onderhouden. Het onderhoud is daarnaast heel duur, wat niet te betalen is met de inkomsten uit bijdragen en veilingen.
Daarom moet er volgens de parochie een nieuw beleid komen voor de toekomst. De parochie heeft plannen die het graag bespreekt met de vaste kerkgangers op twee informatieavonden.
De avonden zijn:
- Dinsdag 10 december in restaurant De Engel aan de Heereweg 386 in Lisse, van 20:00 tot 22:00.
- Woensdag 11 december in het parochiehuis naast de Heilig-Hart-van-Jezuskerk in De Zilk, van 20:00 tot 22:00.
Geweldig: de opening van de Notre Dame in Paijs.
Laten we budden dat de kerkgebouwen hier een fuctie krijgen die de bevolking aanspreekt.
Oproep tot vrede op aarde gebed.
Oproep voor God’s aanwezigheid bij zieken.
Gebed tegen kanker.
Kortom: maak thema’s bekend en roep op.
De wereld heeft het nodig
Vraag om gebed’s thema’s.
Een kerkcommissie tot meer functie’s
Niet slopen, niet zwichten voor projectintwikkelaars. Kerk weg? Ziel weg.
De kerk terug naar omwonenden.
Zichtbaar mogen ze daar hun gebeden ophangen
Of een thema uitwerken waar mensen op af komen. ‘Samen’ versterken.
Hopen dat het niet net zo gaat als in Noordwijkerhout. De Victor kerk was eigenlijk al dicht. Alle parochianen ingelicht. Plannen gemaakt wat er met het kerkgebouw kon worden gedaan. Maandenlang wachten op toestemming van de bisschop. Die gaf uiteindelijk geen toestemming voor sluiting. Dus de kerk draait nu weer volledig mee in de sint Maarten parochie
Zou het een idee zijn om de kerk ook voor andere doeleinden te gebruiken? Er zijn vast wel mensen die eenzaam zijn of een maaltijd nodig hebben. Bidden kun je overal en altijd. Voor zover ik weet zijn de diensten aan tijden gebonden. Maar hulp en gezelligheid niet. Koffie ochtend of warme maaltijd voor een leuke prijs. Kijk eens naar de behoefte van deze tijden. Ik heb het gevoel dat dit dan twee kanten op werkt. Een luisterend oor en warmte en liefde. De ene hand vult de andere hand. ♥️
Idee is goed maar denk dat kerken daar niet geschikt voor zijn
In Hoorn houden ze al jaren de oudste kerk van de stad in leven door er dingen in te organiseren, als kilo kleding sale ,ipv naar de kleding bak naar de kerk waar de kleding uitgebreid uitgezocht voor 15 euro per kilo verkocht word . En dit is zomaar een initiatief bands laten optreden. Boeken markt , vrije markt week Markt indoor het kan allemaal…..
Evenementen en bv indoor weekmarkten in organiseren alles moet toch electrische dus kun je mooi met je electrische bus naar binnen rijden om je kraam te vullen. Indoor kleding kilo sale ipv kleding doneren aan Afrika aan onze kerken doneren. Bands laten optreden met een entree. Boeken markt, bloembollen markt , fairs noem het maar op ….
Als mijn moeder dit zou lezen nu,was ze het er niet mee eens!
Trouwe Agatha kerk ganger geweest,koor rouw en trouw,mooie gezellige koud en warm buffetten met haar vriendin gemaakt om zo tegen de feest dagen gezelligheid naar elkaar te brengen.
Weet nog goed dat de restauratie moest gebeuren,heeft veel geld gekost en nu sluiten?
Doet mij gewoon zeer,ben d re gedoopt,eerste communie en gevormd,getrouwd,mijn vader zijn uitvaart,zonde als deze historische Kerk/ Kerkgemeenschap verdwijnt.
Bedenk thema ‘s,wat ik hier lees goede ideeën: als je ziek bent,vrijwilligers die het leuk vinden om bezoeken daaraan te brengen.Maaltijd service voor eenzaamheid te bestrijden.
€10,-op tafel liggen pp in de pot om een 3 gangen menu te krijgen/ nuttigen en dan bij elkaar zijn.
Hoe meer zielen hoe meer vreugde.
Prikkel de bewoners van Lisse en omgeving om zich ervan bewust te zijn dat de Kerk altijd open is voor gebed.
Zo’n kerk zou een geweldige locatie zijn voor een restaurant, muziek podium of expositieruimte.
Helaas worden de Heilig Hart Kerk aan de Beeklaan en de prachtige Engelenkerk geslachtofferd, verneem ik via het Leidsch Dagblad. Beeldbepalende monumenten wat mij betreft. Maak er maatschappelijke gemeenschapshuizen van. Zeker nooit slopen, krijg je eeuwig spijt van!