Noordwijkerhout – ‘T is niet te geloven, maar heus ‘t is waar: zaterdag 17 augustus vond de 20ste editie van het Shantykorenfestival plaats in het centrum van Noordwijkerhout. Zes shantykoren en drie popkoren betraden de drie podia in het centrum. Als burgemeester Wendy Verkleij de openingsbel luidt, barst het grote feest los.

Om de jubileumeditie te vieren hebben de zangers van ‘t Bollenhart, de organiserende partij achter het festival, een speciaal openingsnummer geschreven. Daarnaast hebben de Noordwijkerhouters zich in een nieuw tenue gehesen. ‘ Onze vrouwen vonden dat we iets nieuws aan moesten’, vertelt Bob van Veldhoven, lid van ‘t Bollenhart. Het degelijke zeeman-blauw is ingewisseld voor een vlotte, rode polo. 

Met het festival willen de deelnemende koren ook inzetten op verjonging: ‘ Het gebeurt nu vaak dat er veel oude koren zijn’, vertelt Van Veldhoven. ‘ En die oude leden vallen toch af op een gegeven moment.’ 

Toch hoeven ze daar bij de Noordwijkerhouters van ‘t Bollenhart niet bang voor te zijn. Waar het oudste lid dan wel 93 is, wordt het jongste lid (21) al opgeleid. Benieuwd naar het verhaal van Giel (21) beluister dan de reportage van verslaggever Nick Vink. Hij ging langs op het festival en maakte een sfeerreportage: 

foto BO

1 REACTIE

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in