Archieffoto: Richard van Egmond

Bollenstreek – De gemeenten in de Bollenstreek kiezen voor andere tactieken als het aankomt op het wegwerken van kerstbomen.

In Teylingen en Lisse worden de kerstbomen opgehaald. Als inwoners van Teylingen hun kerstboom tussen dinsdag 7 januari en zaterdag 11 januari op de ophaalplek voor gft leggen, haalt het bedrijf PreZero de bomen op. In Lisse halen scoutingverenigingen de bomen op, samen met Meerlanden. Dit gebeurt alleen op 11 januari. Lissers moeten de bomen op de volgende locaties leggen:

  • De Engel Catharijnelaan bij Het Milieuparkje
  • IJsbaan van Lisse op de parkeerplaats
  • Jacoba van Beierenlaan bij de speeltuin
  • Rembrandtplein
  • Hobahostraat bij Amiant
  • Blinkerd/Clusiusstraat
  • Nassaupark bij de school

In Hillegom worden de kerstbomen niet opgehaald. Inwoners moeten de kerstbomen in stukken knippen en in de gft-container doen, of zelf naar de milieustraat brengen.

In de gemeente Noordwijk kunnen inwoners zoals vanouds de kerstbomen inleveren voor een vergoeding. Elke ingeleverde kerstboom levert 50 cent op. Wel moeten de kerstbomen schoon zijn, dus zonder versieringen of plastic pot. Op 8 januari kunnen de kerstbomen tussen 10:00 en 15:00 uur ingeleverd worden. Per dorp kan het op de volgende locaties:

Noordwijk

  • Palaceplein
  • Wantveld
  • Uitvaltij ter hoogte van nr. 9 t/m 13
  • Verkadeplein
  • Parkeerterrein Northgo College
  • De Hagen, op het terrein bij de scholen

Noordwijkerhout

  • De Brink
  • Groenewege, op de hoek bij de Spanjaarskrocht
  • Parkeerplaats Sporkenhout
  • Parkeerplaatsen Fazantlaan ter hoogte van nr. 40 t/m 44

De Zilk

  • Parkeerterrein bij De Duinpan

10 REACTIES

  1. Gemeente Noordwijk, super leuk dat kinderen in de vakantie bezig kunnen zijn om een zakcentje bij te verdienen.

    • Welnee. Je zaagt en knipt zo’n boompje zo in stukken en hup de GFT container in. ( zit toch niks in) en anders inleveren….

    • Inheb niets tegen
      bezuinigen, maar aan-en optuigen van een kerstboom is wel iets anders dan in stukken zagen, vooral als je daar het materiaal niet voor hebt!!

  2. Er zijn ook adressen in Hillegom die geen gft bak hebben , dus wat krijg je dat mensen de boom bij de gft container neergooien , goed bezig gemeente heerlijk dat zwerfvuil / kerstbomen

  3. Lekker op een hoop en de fik er in dit was een uitje .Maar nee het milieu Nou daar hebben ze in Scheveningen lak aan schijnbaar . Als je maar crimineel genoeg bent krijg je alles voor mekaar.

  4. Belachelijk dat de gemeente Hillegom de kerstbomen niet ophaalt zoals in voorgaande jaren. Voor ouderen en mensen slecht ter been is het geen doen de “kerstboom in stukken te knippen” of naar de werf te brengen. Wat een armoede….

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in