Kina Groenewoud (directeur Kindcentrum Andreas), Fay en Mieke (Leerlingenraad Andreas), Ilse Bierman (directeur De Emmaüs) en Dimitri Griffioen (bestuurslid Sophia Scholen) bekijken de overgenomen luchtbehandelingskast bij De Emmaüs. Foto: Sophia Scholen

Voorhout – Leerlingen van de basisschool De Emmaüs in Voorhout kunnen in de klas gezonder ademhalen. De school heeft onlangs een nieuwe luchtbehandelingskast overgenomen van Kindcentrum De Andreas. Na de installatie zijn de gemeten CO2-waardes verlaagd van 45% naar 1%, zegt Emmaüs-directeur Ilse Bierman.

Door de uitbreiding van het schoolgebouw van De Andreas in Voorhout werd de luchtbehandelingskast te klein om alle klaslokalen van frisse lucht te voorzien. De school heeft een groter exemplaar aangeschaft, maar had toen nog de oude installatie over. Deze luchtbehandelingskast kan nog zo’n dertien jaar mee en daarom werd er gezocht naar een duurzame oplossing. Deze oplossing kwam in het één-op-één overnemen van de installatie door De Emmaüs.

Sophia Scholen, de koepelorganisatie van veel basisscholen in de Bollenstreek, is sinds afgelopen zomer ook bezig om ventilatiesystemen te installeren bij basisscholen De Regenboog in Voorhout en De Startbaan en De Overplaats in Sassenheim. De verwachting is dat deze werkzaamheden vóór de start van het nieuwe schooljaar 2025/2026 zijn afgerond.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Plaats hier je opmerking
Vul je naam in