
Noordwijk – De Noordwijkse Zwem- en Polo Club (NZ&PC) heeft zaterdagavond een koninklijke erepenning in ontvangst mogen nemen. Dat is één van de hoogste onderscheidingen die een vereniging kan krijgen. NZ&PC kreeg de koninklijke erepenning vanwege het 50-jarig bestaan.
De Noordwijkse vereniging werd in 1975 opgericht. Sindsdien wordt er bij de vereniging gezwommen en gewaterpolood, op verschillende niveaus. Schoolzwemmen is ook een vaste waarde in het aanbod van NZ&PC. Daarnaast biedt de Noordwijkse Zwem- en Polo Club sinds kort ook programma’s aan zoals Fit&Fun en een Girls Only-waterpolo, waarbij jonge meisjes in hun eigen tempo kunnen wennen aan waterpolo.
De koninklijke erepenning kwam als een verrassing voor NZ&PC. Loco-burgemeester Theo Alkemade verraste de vereniging na de laatste waterpolowedstrijden met de koninklijke erepenning.
Het jubileum was al eerder gevierd door NZ&PC: op 8 november werd er een groot feest georganiseerd in het gebouw van de Zeilvereniging Noordwijk (ZVN), met live muziek en hapjes en drankjes voor alle (oud-)leden en familie.



![[VIDEO] Dit zijn de winnaars van de Vrijwilligersprijzen 2025](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/12/121025wk1-218x150.jpg)

![[AUDIO] Royal van Zanten draagt archief over aan Stichting Vrienden van Oud Hillegom](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_5876-218x150.jpeg)







![[AUDIO] Cees Slats vertrekt als directeur Teylingen College Leeuwenhorst: “school is in goede handen”](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/12/121025-cees-slats-218x150.png)








![[AUDIO] Cees Slats vertrekt als directeur Teylingen College Leeuwenhorst: “school is in goede handen”](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2025/12/121025-cees-slats-80x60.png)


