
Hillegom – Bij boerderijwinkel Elsbroekerwei in Hillegom vond donderdag een lezing plaats door Katie Janssen. Zij presenteerde haar alternatieve visie op de zeventien Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s) van de Verenigde Naties (VN). Daarnaast kondigde Janssen aan dat ze een boek gaat uitbrengen waarin ze haar eigen ideeën voor een Agenda 2029 weerlegt tegenover de Agenda 2030 van de VN.
De lezing werd georganiseerd door burgerinitiatief Bollenstreek aan Zet. De organisatie had alle raadsleden in de Bollenstreek uitgenodigd om de lezing bij te wonen. Tot teleurstelling van het initiatief, is maar een enkel raadslid op de uitnodiging ingegaan. Bollenstreek aan Zet spoort aan tot een dialoog tussen inwoners en bestuurders.








![[AUDIO] Robot-huisdier om te testen of je kan zorgen voor een echte: idee van Lissese kinderen haalt landelijke finale](https://www.bollenstreekomroep.nl/wp-content/uploads/2026/04/042226KinderenRobotHuisdier2-218x150.png)













De VN-agenda met de 17 SDG’s is nou ook niet bepaald een lokaal thema waar raadsleden heel veel invloed op hebben hè. Het zijn overkoepelende thema’s waar men op ministeries en bij NGO’s heel druk mee is als het gaat om beleid, maar in de dagelijkse gemeentelijke praktijk nauwelijks ter sprake komen.
Je bent als raadslid al vele avonden per week weg: raadsdebatten, commissievergaderingen, inloopavonden, informatiebijeenkomsten. Je tijd is schaars, zeker als je ook nog aandacht aan je gezin of aan een sport of hobby wilt besteden. Ik kan me voorstellen dat je dan een uitnodiging voor een vrij abstract concept niet als hoogste prioriteit hebt staan. Want de Agenda 2030 van Katie is prachtig, maar zorgt op zichzelf niet voor meer huizen voor woningzoekenden, voor een leefbare wijk, voor een mooi winkelaanbod in de kernen, voor kwalitatief goede voorzieningen als zorg, sport, een bibliotheek etc. etc. En daar ligt toch je prioriteit als raadslid.
De aanwezige raadslid was Milan Schenk van FvD Teylingen
Tsja, volgers van goeroe Baudet hebben altijd wel belangstelling voor wereldvreemd, alternatief gedoe.