
Noordwijk – De Noordwijkse schrijfster Nicolline van der Spek brengt vrijdag haar nieuwe boek DIRKJE uit, waarin ze het verhaal vertelt van haar oma uit Katwijk, Dirkje Varkevisser (1907-1985). In haar jeugd heeft Van der Spek weinig interesse getoond in haar oma, die ze zag als een “oude zeur”. Maar tijdens het schrijven van dit boek heeft ze ontdekt wie haar oma werkelijk was.
In DIRKJE schetst Van der Spek een beeld van het leven van vrouwen uit een andere generatie. Dirkje groeit op in een veranderend Katwijk, waar bomschuiten verdwijnen en de mode korter wordt. Het boek biedt een inkijk in het leven van haar oma, die ondanks de zware omstandigheden een rijke fantasie en humor had.
Van der Spek geeft vrijdag een lezing in het Katwijks Museum. Het boek is vanaf dan ook te koop in de boekhandel en online.